TEDx Bu Yıl Marmara Koleji'nde

Tüm dünyada düzenlenen TEDTalks organizasyonunun bağımsız düzenlenen bir kolu olan TEDx etkinliğinin TEDxYouth ayağı bu yıl Bodrum Marmara Koleji'nde gerçekleştirilecek. 3 Haziran 2023’te Bodrum Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğin biletleri Biletino'dan veya okuldan temin edilebiliyor.

TEDx Bu Yıl Marmara Koleji'nde

Adını geleceğimizin üç ana konusundan alan (Technology, Entertainment, Design) TEDx, TEDTalk etkinliklerini herkese erişilebilir kılmak ve paylaşmaya değer fikirlerin olabildiğince fazla insana ulaşabilmesini sağlamak amacıyla aynı evrensel değerlerden yola çıkarak düzenlenen bağımsız TED etkinlikleridir. 

TEDx etkinliğinde farklı konuşmacılar sahnede yeni veya ilginç fikirler üzerine konuşma yaparlar ya da topluma, bilime, kültüre öncü olacak çalışmalarını sunarlar. Bu konuşmalar topluma yön veren, insanlara ilham veren içeriklerden oluşmaktadır. Çünkü, iyi fikirler her zaman paylaşılmaya değerdir.

Bodrum Marmara Koleji'nin TEDx kulübü üyesi 27 öğrenci ile birlikte yürütülen organizasyon çerçevesinde, alanlarında uzman isimler deneyimlerini izleyicilerle paylaşacak.

TEDxBodrumMarmaraCollege lisansı ile yürütülen TEDxUs, 3 Haziran 2023’te Bodrum Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.