BAKANA DERDİMİZİ ANLATAMADIK

Bakan Koç'un ziyaretinden akılda kalanlar arasında Bodrum tanıtımı için Kültür Bakanlığı'ndan...

BAKANA DERDİMİZİ ANLATAMADIK
Bakan Koç'un ziyaretinden akılda kalanlar arasında Bodrum tanıtımı için Kültür Bakanlığı'ndan talep edilen 1 Milyon Dolar ve bakanın "Siz ne koydunuz'" cevabı olmuştu. Bakanın ziyaretinin ardından "Tanıtım parası verilecek mi, verilmeyecek mi'" tartışmaları hâlâ sıcaklığını koruyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz TÜRSAB Bodrum Temsilcisi Nasih Demir, "Bakana derdimizi anlatamadık" dedi.
Bakan Koç'un, ilk Bodrum ziyaretinde Bodrum tanıtımı için yarısını karşılama sözü verdiği, yaklaşık 2 milyon dolar tutacağı öngörülen "Bodrum Şenlikleri" projesi kapsamında, Bakandan 1 milyon dolar talep edilmişti.
Aralarında TÜRSAB, BOYTAV ve BESİAD'ın da bulunduğu dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenen söz konusu projede kuruluşların projede nakit olarak değil de hizmet olarak destek olacakları, Kültür Bakanı Atilla Koç'a bir türlü anlatılamamıştı. Bakan Koç kürsüden, "Siz ne koydunuz" demişti.
TÜRSAB Bodrum Şube Başkanı Nasih Demir, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un Bodrum ziyaretinde Bodrum sorunlarının Bakan'a anlatılamadığını iddia ederken,"Hazırlanan sunumların da yeteri kadar iyi olmadığını" söyledi. Demir, "Bakan Koç'a derdimizi anlatamadık. Ziyaretinin de bir yararı olduğunu sanmıyorum. Bodrum için bu tam bir fiyaskodur" dedi.