Bakü'ye Düğüne Gidip, Mahsur Kaldılar!

Geçen Mart ayında eşiyle birlikte Bodrum’dan Bakü’ye giden Ali Aşkın, koronavirüs nedeniyle uçuşlar iptal olunca 3 aydır memleketine dönmeyi bekliyor.

Bakü'ye Düğüne Gidip, Mahsur Kaldılar!

Bodrum’da yaşamını sürdüren 35 yaşındaki Ali Aşkın, geçen 5 Mart’ta eşinin ağabeyinin düğünü için 2 haftalığına Azerbaycan’ın Bakü kentine gitti. Bu süreçte koronavirüs vakalarının çıkmasıyla uçuşlar iptal olunca Ali Aşkın adlı vatandaş, eşi ile birlikte Bakü’nün Saray Sumqayit bölgesinde kaldı. Konsolosluklar başta olmak üzere pek çok yere başvuran Aşkın, memleketine dönebilmek için bir yol bulamadı. Uçuşu 4 kez ertelenen vatandaş, 15 Haziran’da Bodrum’a dönmeyi bekliyor. 

Kent Haber’e ulaşan vatandaş, “Birçok yere başvuru yaptık, ailem de Türkiye’de başvuru yaptı ama bir sonuç alamadık. Uçuşum 4 kez ertelendi. Şu an 15 Haziran’da uçuş olacağını bildiriyorlar. Zaten buraya gelmeden önce sezon bittiği için işimden ayrılmıştım. Maddi olarak şu an zor durumdayım. Çok sayıda yurtdışı arama yaptığım için borçlandım. Babam nakliye işi yapıyordu, onun işleri de pandemi nedeniyle kötüleşti. Eşimle birlikte memleketime dönebilmeyi bekliyorum” diye konuştu.