Barça Academy Bodrum’a Geliyor

2014 yılından bu yana İstanbul’da eğitimlerine devam eden Barça Academy, FC Barcelona metodolojisini Bodrum’da iki hafta boyunca devam edecek yaz futbol kampı ile 2008-2015 doğumlu sporcularla buluşturacak.

Barça Academy Bodrum’a Geliyor

Açıldığı günden itibaren 5-14 yaş arasında 6 binin üzerinde sporcuya eğitim veren Barça Academy, yaş grupları özelinde kategorize edilmiş eğitim programları, İspanyol Proje Direktörü ve alanında uzman Türk antrenörleri ile 18-22 Temmuz ve 24-29 Temmuz tarihlerinde Yalıkavak Spor– Türkan Saylan Gençlik ve Spor Kompleksi’nde kapılarını genç sporculara açıyor.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek "Barça Academy Yaz Futbol Kampı’nda", genç sporcular her gün 1,5 saatlik antrenmanlar ile futbolu FC Barcelona değerleri ile öğrenme imkânını yakalayacak.

FC Barcelona'nın Türkiye temsilcisi Albert Medall Mundet, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Barça Academy, FC Barcelona’nın Türkiye'deki resmi akademisidir. 2'si Asya yakasında ve 2'i Avrupa yakasında olmak üzere 4 yerleşkemizle 10 yıldır bu projenin içindeyiz. 700'den fazla aile yanımızda olduğu için çok mutluyuz. Amacımız; Barça'nın metodolojisini Türkiye'de yaymak ve aynı zamanda bölgenin bize öğrettiklerinden ders çıkarmak. Aslında FC Barcelona’nın yaptığı şey; oyuncu yetiştirmenin yanı sıra insanları da eğitmek. Saha dışında daha iyi insanlar olmayı öğrenmek de oyuncunun futbolun seviyesi kadar önemlidir. Tabii. Türkiye'de futbolcuların seviyesi çok yüksek ve bu ülkenin potansiyeli çok büyük. Bu ortamda olduğumuz için çok şanslıyız. Şu anda eksik olan şey, daha da iyi oyuncular yetiştirmek için oyuncuların içinde bulunduğu ortamları iyileştiren altyapılar oluşturabilmek. Bodrum'dayız ve çok büyük potansiyele sahip bir şehir olduğu için burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Burası huzurlu bir ortama sahip bir şehir. Bizden desteğini esirgemeyen ve Barça Academy için bu yeni yolu açmamızı sağlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sayesinde Bodrum’da olduğumuz için çok şanslıyız. Futbolu anlama şeklimizi paylaşmak için Bodrum’a gidebileceğimiz için çok heyecanlıyız ve çok yakında oyuncuları buraya bekliyoruz. Aradığımız şey oyuncuların iyi vakit geçirmeleri ve çok keyif almaları. Oldukça fazla futbol oynayacağız. Eğlenmek için futbol oynayacağız ve iyi bir oyuncu olmanın yanı sıra göğüslerine takacakları ambleme uygun insani değerleri yansıtmaları çok önemli.”