Başkan Aras’tan Yerel Seçim Mesajları

CHP’deki devir teslim konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bu belediye, geçen dönem seçimlere Demokrat Partili belediye olarak gitmiştir. Size söz veriyorum, ne olursa olsun, olsam da olmasam da bu belediye CHP’li belediye olarak seçimlere gidecektir.” dedi.

Başkan Aras’tan Yerel Seçim Mesajları

CHP Bodrum Parti Binasında ilçe başkanlığı devir teslim töreni yapıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı törende görevi Tuna Işın’a devren Başar Bıyıklı, “Bundan sonra bize düşen görev, seçilen arkadaşlarımıza destek vermek. CHP’de görev yapmak çok onurlu ve zor bir görev. Hep beraber yeni seçilen arkadaşlarımıza destek göstererek bugüne kadar getirdiğimiz çıtayı daha yukarıya hep beraber taşıyacağız.” dedi. 

Tuna Işın’a görevinde başarılar dileyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı konuşmada dikkat çeken siyasi mesajlar verdi. Aras, siyaset kulislerinde 2024 yerel seçimlerinde yeniden Bodrum Belediye Başkanlığına aday olacağı konuşulan Mehmet Kocadon'un son yerel seçimlerde DP'den aday olmasını hatırlatarak, şunları dile getirdi;

“Bodrum Belediyesi, CHP’nin belediyesidir. Şunu unutmayalım lütfen, bazen unutuluyor bu. Biz, sol sosyalist değerlere sahip çıkan, bunları kendimize ilke olarak belirleyen kadrolarız. Bu belediye, geçen dönem seçimlere Demokrat Partili belediye olarak gitmiştir. Lütfen bunu unutmayalım. Size söz veriyorum, ne olursa olsun, hiçbir şekilde, olsam da olmasam da bu belediye CHP’li belediye olarak seçimlere gidecektir. Biz 2019’dan bugüne kadar uyumlu bir görev yaptık. Örgütümüz ve belediyemizin uyumu sonunda da, Bodrum’a 32 yıl sonra bir milletvekili, bir kadın milletvekilini Bodrum’dan kazandırdık. Bu da bizim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu.” dedi.

Bodrum’da ilçe örgütü ve belediye başkanının uyum içinde çalıştığını yineleyen Başkan Aras, “Genel merkeze gidiyoruz. Diyorlar ki, ‘belediye başkanı ilçe başkanını şikayet ediyor, ilçe başkanı il başkanını şikayet ediyor’. Allah’a şükür ki bizde şu ana kadar, 4 yıldır hiçbir şekilde bir ayrım, bir şikayet, bir tereddüt oluşmadı. Bundan sonra da oluşmayacak, bunu biliyorum. Yerel seçimlere giderken, kim olursa olsun, hiçbir şekilde pazarlık, kirli ilişkiler, yalakalık yapmam, yapmayacağım. Eğer örgütüm uygun görür, genel merkezimiz de takdir ederse, yine bu görevde kalmaya devam etmek isterim. Yeni yönetim kurulumuzla, yeni bir heyecanla, hep beraber Bodrum’u, Muğla’yı ve Türkiye’de birçok belediyeyi kazanmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan hiç şüphem yok. Bizim bir an önce yola çıkıp, en azından kırılmış olan seçmenler ve partililerimizi tekrar motive etmemiz gerekiyor. Ben bunda arkadaşlarımızın çok başarılı olacağını düşünüyorum. Ben de maddi ve manevi her türlü katkıyı vermeye hazırım. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Başar Bıyıklı’ya bir teşekkür plaketi takdim eden Tuna Işın, siyasetin okulunun olmadığını ifade ederek “Siyaset yaşanarak öğreniliyor. Hatalarım illa ki olacak ama bile isteye hiçbir yanlışın içerisinde olmayacağım.” dedi. 

Işın, kongrede yaptığı konuşma metnini de imzalayarak “Ağzımdan bir söz çıktıysa, muhakkak yaparım. Yapamayacağım hiçbir sözü de vermem.” diye konuştu.