Sabancı Çifti Ağır Şekilde Yaralandı

Pegasus’un sahibi Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, denizde kaza geçirdi. Leros açıklarında gerçekleşen kazada yaralanan Ali Sabancı yoğun bakıma alınırken, önce Bodrum’a getirilecek Vuslat Doğan Sabancı da İstanbul'a götürülerek tedavi altına alınacağı öğrenildi.

Sabancı Çifti Ağır Şekilde Yaralandı

Yatlarıyla Yunanistan'ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, akşam yemeği için şişme botla restorana giderken kayalıklara çarptı. Ağır yaralanan çifti, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı.

Leros'ta yayın yapan Leros Report adlı site, kaza sonrası yapılan kurtarma çalışmalarıyla ilgili fotoğrafları yayınladı. Sitede yer alan haberde kazanın ilk anından itibaren bölgede yoğun bir çalışma yürütüldüğü ifade edildi.

Çift, ilk müdahalenin ardından deniz ambulansı ile Bodrum'un Turgutreis Mahallesi’ne getirildi. Durumu ağır olan Ali Sabancı'nın dalağı alındı ve entübe edildi. Ali Sabancı, saat 10.15 sıralarında ambulans helikopterle Bodrum'dan İstanbul'a Amerikan Hastanesi'ne getirildi. Doktorlar, Ali Sabancı'nın durumunun stabil olduğunu, dalağının alındığını, kaza sırasında yüzünden de ağır darbeler aldığını belirtti.

Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Vuslat Doğan Sabancı'nın da saat 11.30'da ambulans helikopterle yine İstanbul Amerikan Hastanesi'ne götürüleceği öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, Sabancı çiftinin sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sn. Ali Sabancı, eşi Sn. Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.