BAYRAMDA EN AZ 250 BİN KİŞİ TURLARA KATILACAK

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Bayram tatilinde en az 250 bin kişinin tatile çıkacağını,...

BAYRAMDA EN AZ 250 BİN KİŞİ TURLARA KATILACAK
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Bayram tatilinde en az 250 bin kişinin tatile çıkacağını, turizmcilerin tatilin haftasonu ile birleştirilerek 9 güne çıkarılmasını beklediklerini belirtti.

Turizm profesyonelleri, 28 Temmuz Pazartesi günü başlayan Bayram tatilinin iki gün eklenerek uzatılması kararının bir an önce verilmesini bekliyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, henüz açıklanmasa da bayram tatilinin dokuz gün olacak gibi göründüğünü söyledi.

Bayram turlarında patlama yaşandığını dile getiren Ulusoy, bu dönemde yurtiçi ve yurtdışında en az 250 bin kişinin tatile çıkacağını tahmin ettiklerini ifade etti. Ulusoy, yurtiçinde en çok talep gösterilen destinasyonların Antalya, Bodrum, Marmaris, Fethiye, yurtdışında ise İtalya, Avusturya, Macaristan, Paris gibi ülkeler olduğunu belirtti.

Milliyet gazetesinden Hanife Baş'ın haberine göre, rezervasyonlar iyi gitse de tatilin dokuz güne çıkarılmasının turizmcilere büyük avantaj sağlayacağını vurgulayan Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, "Perşembe ve cuma gününün tatile katılması aşırı sıcakların yaşandığı bu dönemde hem tatilci, hem de sektör için yarar sağlayacak. Şu anda bayram tatili haftasonuyla beraber beş gün görünse de çoğu insan iznini katarak dokuz güne tamamlıyor. Ama resmi tatil uzatılırsa talep daha da artar. Sektörün de bayram edebilmesi için iki günlük uzatmaya ihtiyacımız var" dedi.