Bayramı Adaya Yüzerek Kutladılar

Bodrum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ortakent’ten Çelebi Adası’na yüzen vatandaşlar, adada Türk Bayrağı açtı.

Bayramı Adaya Yüzerek Kutladılar

İlçede her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı çerçevesinde, geleneksel olarak düzenlenen etkinliğe, bu yıl da yüzlerce yüzücü katıldı. Edebiyat Öğretmeni Nazife Pekşen ve işletmeci Atakan Atmaca tarafından organize edilen yüzüş öncesinde yüzücüler, Ortakent sahilinde ısınma hareketleri yaptı

Kent Haber’e açıklama yapan öğretmen Nazife Pekşen, etkinliği 13’üncü defa düzenlediklerini dile getirerek şunları dile getirdi;

“Zafer Bayramı’nı kutlamak için Bodrum’daki bütün yüzme sevenlerle bir araya geldik. Ortakent sahilinden Çelebi Adası’na yüzüp bayrağımızı açıyoruz ve bayramımızı sabahtan kutlamaya başlıyoruz. Bugün aramızda Yüzme İhtisas Spor Kulübü’nün genç sporcuları, Bodrumspor Master Yüzücüleri, TED Koleji’nin yüzme kulübü öğrencileri var, yüzmeyi seven birçok arkadaşımız var.”

Bodrumspor Master Yüzme Şubesi yüzücülerinden Pelin Yakar da “Takım arkadaşımız Nazife ve Atakan Bey’in düzenlediği bu etkinliğe 12 yıldır destek veriyoruz, takım olarak katılıyoruz. Bu güzel ve özel günde takım olarak hep beraber kulaç atacağız.” dedi. 

Ortakent sahilinden Çelebi Adası’na yüzen yüzücüler, adada Türk Bayrağı açtı, İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından yüzerek geri döndü. 

Muhabir; Hamdi Yörür