Belediye Çalışmayı Durdurdu

Bodrum’da deniz içerisinde yapılan ve tepkilere neden olan derinleştirme çalışması, Bodrum Belediyesi ekiplerince durduruldu.

Belediye Çalışmayı Durdurdu

Bugün öğle saatlerinde Ortakent sahili açıklarında denizde bir platform üzerinde kepçe denizin dibini kazmaya başladı. Sığlık alanda izinli şekilde sahildeki bir işletme tarafından yapıldığı ifade edilen derinleştirme çalışmasını gören vatandaşlar, tepki gösterdiler. İhbarın ardından Bodrum Belediye zabıta ekipleri bölgeye geldi. Belediye ekipleri çalışmayı durdurdu.

Bodrum Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Ortakent sahil önlerinde, deniz dibinde yapılan ve kamuoyunda yer bularak tepkilere neden olan çalışma Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla bölgeye giden ekipler tarafından durdurmuştur. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Bodrum Liman Başkanlığı tarafından verilen izinlerle yapılan bu çalışmanın deniz ekosistemine zarar verdiği, kıyı yapısını bozduğu ve doğamıza telafisi olmayan zarar vereceğinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuya bizzat müdahil olmuş ve olmayada devam edecektir.bKamuoyuna saygıyla duyurulur."