Belediye Gönüllüsü Eğitimleri Verilecek

Bodrum’da hayvanların yaşam hakkını korumak amacıyla belediye gönüllüsü eğitimleri verilecek. 

Belediye Gönüllüsü Eğitimleri Verilecek

Bodrum’da hayvanların yaşam hakkını korumak amacıyla belediye gönüllüsü eğitimleri verilecek. 

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu tarafından geliştirilen projelerden biri olan Mahalle Gönüllüleri Projesi kapsamında, Mahalle Gönüllüsü adayları bir süredir toplantılarına devam ediyor. 

Proje, gönüllülerin, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile birlikte organize bir şekilde çalışarak, hayvanların yaşam hakkını daha kapsamlı olarak korumayı hedefliyor. 

Bu çerçevede 9 Aralık tarihinde, Bodrum Deniz Ticaret Odası’nda saat 10:00-16:00 arasında, Bodrum’da Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu öncülüğünde bir araya gelen Mahalle Gönüllüsü Adayları, İl Özel İdaresi ve Belediye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Yönetmeliği çerçevesinde, Belediye Gönüllüsü Eğitimi alacaklar. 

Daha sonra duyurulacak tarihte, Belediye Gönüllüsü Kimliklerini, Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras’ın elinden alacaklar ve Bodrum’un ilk resmi kimlik belgeli Belediye Gönüllüsü olacaklar. Belediye Gönüllüsü eğitimleri, yeterli sayıya ulaşıldıkça verilmeye devam edecek. 

Eğitimlerini alan gönüllüler, kendi mahallelerinde hayvanlarla ilgili yaşanacak sorunlara müdahale edip sorunun çözümüne katkıda bulunacak.