İlkokulda Evcil Hayvan Çiftliği

Bodrum’da bir ilkokulda öğrencilerin hayvan sevgisini güçlendirmek amacıyla evcil hayvan çiftliği oluşturuldu. 

İlkokulda Evcil Hayvan Çiftliği

Bodrum’da bir ilkokulda öğrencilerin hayvan sevgisini güçlendirmek amacıyla evcil hayvan çiftliği oluşturuldu. 

Konacık Mahallesi’ndeki Cahit Özvezneci İlkokulu bahçesine okulun yöneticileri, aile birliği ve velilerce tarafından "Yaşayan okul" projesi kapsamında evcil hayvan çiftliği oluşturuldu. Öğrencilerin hayvan sevgisini güçlendirmek ve derslerdeki motivasyonunu arttırmak amacıyla oluşturulan çiftlikte ördek, tavuk, horoz, tavşan ve bıldırcın bulunuyor. 

Çiftlik, bugün düzenlenen törenle açıldı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Okul Müdürü Ahmet Karaboğa, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Açılış kurdelesinin de kesildiği törende bir açıklama yapan Aslan Korkmaz, “Evcil hayvanlarımızın olduğu kümesin açılışını yapıyoruz. Diğer okullarda da evcil hayvan edinme sayımız artıyor. Okullarımızda kedi ve köpeklerimiz de var. Güzel çalışmalara imza atıyoruz.”dedi. 

Korkmaz, ilçedeki diğer okullarda da evcil hayvanların yer alacağını söyledi. 

Cahit Özvezneci İlkokulu Müdürü Ahmet Karaboğa ise çiftliği sınıflarda yaptıkları anket sonrasında projelendirme kararı aldıklarının bilgisini vererek “Proje öğrencilerimizi çok mutlu etti. Kümesimizdeki hayvanların resmini çektik ve isimlendirdik. Öğrencilerimiz çok mutlu. Evlerinden yiyecek getiriyorlar. Bu çalışmaya velilerimiz de oldukça destek verdi. Hep birlikte gerçekleştirdik." şeklinde konuştu. 

Açılış etkinliğinde katılımcılar, hayvanlarla ilgilendiler. Tören sonunda anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve içerisinde çiftlikteki tavukların yumurtalarının bulunduğu hediye paketleri misafirlere dağıtıldı.