Belediye Meclisi Son Toplantısını Yaptı

Bodrum Belediyesi'nin 2024 yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı, 2019 yılındaki yerel seçimde göreve gelen meclis üyelerinin katıldığı son toplantı oldu.

Belediye Meclisi Son Toplantısını Yaptı

Konacık Mahallesinde bulunan Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen dönemin son toplantısına, Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras başkanlık etti. 

Son toplantıda 5 yıllık dönemde yapılan icraatları anlatan Başkan Aras, bir de önerge verdi. Aras, “Mülkiyeti Bodrum Belediyesi’ne ait Kadıkalesi mevkii 152 ada 9 parsel ile 167 ada 2 parselde kayıtlı toplam 21 dönüm arazi üzerinde, Bodrum Klasik Müzik Derneğince tasarlanan Döngü Köy projesi ile ilgili Bodrum Belediyesi ile ortak hizmet protokolü imzalanması” önergesini verdi. 

“Ortakent Mahallesi sakinlerince çok sevilen ve sayılan, çevresinde Cemal Dede olarak da bilinen merhum Yusuf Cemal Güldaş adının yaşatılabilmesi için, Ortakent Mahallesinde bulunan Çeşme Sokak isminin “Yusuf Cemal Güldaş Sokak” olarak değiştirilmesi teklifi”ni içeren ilk gündem maddesinde Cadde ve Sokak İsimlerinin Belirlenmesi Komisyonu ek süre talep etti. 

İkinci gündem maddesinde 30 Kasım 2023 tarihinde Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından imzalanan “İLO 190 sayılı Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi”nin tüm müdürlüklerce uygulanabilmesi amacıyla, Şiddetle Mücadele Yönergesi kabul edildi.