Kızlarımız Kupa İçin Portekiz’de

Yalıkavakspor, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen Kadınlar Avrupa Kupası çeyrek final mücadelesi için Portekiz’e hareket etti.

Kızlarımız Kupa İçin Portekiz’de

Yalıkavakspor, geçtiğimiz ay çekilen kura ile Portekiz’in Sport Lisboa E Benfica takımıyla eşlemişti. Hem lig, hem Türkiye Kupası, hem de Avrupa Kupası karşılaşmaları için yoğun bir tempo ile antrenmanlarını sürdüren Denizin Kızları, 9 Mart Cumartesi günü Türkiye saati ile 16:00’da Luz Salonunda rakibi ile çeyrek final karşılaşmasını oynanacak. 

Son 8 serisinde en zor takımlardan biri ile eşleştiklerini dile getiren Yalıkavakspor Antrenörü Kıvanç Özcan, rakip takımı ve oyuncularını değerlendirdi. Antrenör Özcan açıklamasında şu bilgilere yer verdi;

“Öncelikle son 8 takıma kalmak Avrupa Kupası karşılaşmalarında bizim için önemli bir adım. Rakip takımlar arasında en güçlülerinden biri ile eşleştik. Ancak biz de güçlü bir takımız. Bunu da vurgulamak isterim. Ligde mevcut yerimizi koruyoruz. Türkiye Kupasında da gelecek maçlar için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Son dönemde oldukça yoğun bir tempo ile hem lig, hem Türkiye hem de Avrupa Kupaları için oldukça yoğun bir tempo ile antrenmanlarımızı yapıyoruz. Kızlarımız oldukça konsantre olmuş bir şekilde bu hafta Portekizli rakibimiz ile oynanacak olan maça kendilerini hazırladılar. İyi bir savunma ve iyi bir hücum ile rakibimize en az onlar kadar güçlü olduğumuzu hissettirip, oradan avantajlı bir şekilde dönmek ve kendi sahamızda final yolunu açmayı hedefliyoruz.” dedi.

Denizin Kızları, Portekiz’den döner dönmez 13 Mart’ta THF 18. Hafta karşılaşmaları kapsamında kendi evinde Aksaray Belediyesi ile karşılaşacak. Yalıkavak, EHF Avrupa Kadınlar Kupası karşılaşmaları rövanş maçını ise 17 Mart Pazar günü Saat 17:00’de Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynayacak.