Belediyeden Kan Bağışı Kampanyası

Bodrum Belediyesi organizesinde, Bodrum Kaymakamlığı ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile Belediye Meydanı’nda kan bağışı etkinliği başladı.

Belediyeden Kan Bağışı Kampanyası

4 Eylül günü başlayan ve 10 Eylül’e kadar sürecek olan “Bir bağış bir hayat kurtarır” düşüncesinden hareketle farkındalık yaratmak ve toplumsal duyarlılığı arttırmak için düzenlenen etkinlik, ilk gününde vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bazı Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Kan vermenin bir vatandaşlık görevi olduğuna dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Kana ihtiyacı olan vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için Belediye olarak kampanya başlattık. Kan bağışında bulunanlara teşekkür ediyoruz. Sağlığımız için de faydalı bir durum olan kan verme konusunda halkımızı kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.” dedi.  

Etkinliklerin devamı 5 Eylül Bodrum Merkez Belediye Meydanı, 6 Eylül Ortakent Atatürk Meydanı, 7 Eylül Yalıkavak Atatürk Meydanı, 8 Eylül Mumcular Cumhuriyet Meydanı, 9-10 Eylül Turgutreis Merkez Camii önünde, 13.00 ile 19.30 saatleri arasında gerçekleşecek.