Belgesi İptal Olan Otel Mühürlendi

Bodrum’da 4 yıldızlı otel, çevreye atık su bıraktığı gerekçesiyle mühürlendi. Otelde konaklayan tatilciler ise tur firmasının devreye girmesiyle başka otellere naklediliyor...

Belgesi İptal Olan Otel Mühürlendi

Akyarlar Mahallesi’nde faaliyet gösteren 4 yıldızlı Mio Bianco adlı otelin, atık suyla ilgili çevre raporlarının uygun çıkmadığı gerekçesiyle Çevre İzin Belgesi iptal edildi. Çevreye atık su bıraktığı tespit edilen otelin izin belgesi iptal olunca mühürlenmesine karar verildi. 

Bugün öğleden sonra jandarma ve Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bahse konu otele gitti. Jandarma ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken zabıta, odaları tek tek mühürledi. 

Otelde tatillerini yapan müşteriler ise ellerinde bavullarla ortada kaldı. 

İstanbul’dan ailesi ile 9 günlük tatile gelen Ümit Kesici adlı tatilci, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “İstanbul’dan 9 günlük tatile geldik. Bugün 4’üncü gün. 5 günümüz daha var. Şimdi dışarıda kaldık. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bizi başka bir otele mi yerleştirecekler, onu da bilmiyoruz.” dedi. 

Akşam üstü saatlerinde otelde konaklayan tatilcilerin tur firmasının devreye girmesiyle başka otellere nakledilmeye başlandığı öğrenildi.

Öte yandan aynı gruba ait Yahşi Mahallesi Kargı Caddesi üzerindeki 4 yıldızlı başka bir otel ise geçen 26 Temmuz günü mühürlenmişti.