Çağdaş Beton El Değiştirdi...

Bodrum ekonomi kulislerinde 2-3 haftadır konuşulan devir işleminin tamamlandığı açıklandı. 1997 yılından beri Çağdaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Çağdaş Beton'un, Manisa merkezli Kent Grup tarafından satın alındığı ve bundan sonra faaliyetlerini 'Kent Beton' markasıyla sürdüreceği öğrenildi.

Çağdaş Beton El Değiştirdi...

Bodrum ekonomi kulislerinde uzun zamandır konuşulan satış gerçekleştirilerek devir işlemleri tamamlandı. Bünyesinde bulundurduğu firmalarla Bodrum ekonomisinin önde gelen markalarından biri olan Yüksel Çağlar'ın kurucusu olduğu Çağdaş Holding, bünyesinde bulunan en önemli şirketlerden biri olan Çağdaş Beton’un satıldığını yazılı bir basın açıklaması ile duyurdu. Açıklamada, “1997 yılından bu yana Bodrum inşaat sektörünün önemli tedarikçilerinden biri olarak yepyeni projelere odaklanmak, inşaat ve turizm alanındaki özgün projelerimize yenilerini eklemek üzere Çağdaş Beton'u devrettiğimizi basın, kamuoyu ve değerli takipçilerimize saygıyla sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Holding'ten yapılan açıklamada şirketin bundan sonraki faaliyet hedeflerinden de bahsedilerek, şu ifadeler kullanıldı;

"Bodrum Turgutreis'te Swissotel Resort Bodrum Beach, Bodrum Yokuşbaşı'nda Swissotel Residences Bodrum Hill ve Bodrum Cennet Koyu'nda Akana Hotel projeleriyle gayrimenkul, turizm ve konaklama sektörüne ayrıcalıklı deneyimler sunarak, Bodrum turizminin marka imajını güçlendirecek projelere ve iş birliklerine imza attık ve Bodrum'a Dünya’nın önemli markalarını getirdik. İnşaat ve turizm alanındaki kalitemizi ve özgünlüğümüzü koruyarak hedeflerimizi daha da büyütecek, sürdürülebilir bir Bodrum için yeniliklerle yolumuza devam edeceğiz.”

Öte yandan sözleşmeşdeki gizlilik maddeleri gereğince şirketin devir bedeli hakkında bir bilgi edinilemedi. 1 Eylül tarihi itibari ile Çağdaş Beton’u satın alan Kent Grup'un beton mikserlerinin ise Yalıkavak Yolu üzerindeki holding binası önüne konulduğu görüldü.