Ralli Bodrum’da İlk Gün Yarışları

Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası üçüncü ayağı Rally Bodrum, ilk gün yarışlarıyla başladı.

Ralli Bodrum’da İlk Gün Yarışları

Bodrum’un doğal güzelliklerini gözler önüne seren asfalt zeminli etaplara bu yıl Milas bölgesinden yeni etaplar da eklendi. İki gün boyunca devam edecek mücadele, Bodrum Belediye Meydanı’ndaki seremonik start ile başladı.

Yarışların ilk gününde sporcular Milas Karacahisar’daki 9,26 kilometrelik Celal Gülerhan etabında, Milas Kısırlar ile Fesleğen arasındaki 7,98 kilometrelik Remed Assistance etabında ve Bodrum Mazı ile Çiftlik arasındaki 11,28 kilometrelik Jandarma 185. Yıl etabında mücadele etti.

Ralli heyecanı, Pazar günü Bodrum’daki 3 etapta yapılacak yarışla devam edecek. Sporcular, Çiftlik ile Pınarlıbelen İnişdibi arasındaki 7,17 kilometrelik Petrol Ofisi Maxima etabında, Kızılağaç Yolu Alazeytin yol ayrımı ile Alazeytin arasındaki 6,20 kilometrelik Alazeytin etabında ve Duja Otel ile Kızılağaç arasındaki 16,62 kilometrelik Duja Hotels etabında mücadele edecek.

KAROSK Başkanı Atıl Atılgan, şampiyona hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Karya Otomobil Spor Kulübü olarak bu yıl dördüncü kez organize ediyoruz Ralli Bodrum’u. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak son 2 sene toprak zemindeydik. Bu sene asfalt zemine geri döndük ilk yıl olduğu gibi. Bodrum’un haricinde Milas’a kadar uzanıyor bu kez organizasyonumuz. Çok başarılı bir organizasyon olacağına eminiz. Bu yıl yabancı misafirlerimiz de var. Türk sporcuları yanı sıra Fransa, İtalya, Letonya ve Rusya’dan da sporcular katılıyor. 66 otomobil ve 132 sporcu hafta sonu tüm Bodrum Yarımadası ve Milas’ta adrenalin dolu bir hafta sonu yaşatacak sporseverlere."

Ralli Pilotu Burak Çukurova ise podyuma çıkma hedefleri olduğundan bahsederek "Dördüncüsünü yapıyoruz Bodrum’da. Güzel bir yarış olacak. Parkur da güzel. Hedefimiz podyumda olmak, herkese kolay gelsin. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çok güzel etaplar. Asfaltı seviyoruz. 4 sene önce de ilk asfaltta yapıldığında kazanmıştık yarışı. Bodrum’un asfalt etapları çok güzel, keyifli süratli. Milas olması güzel, Milas halkı da yarışı görmüş olacak. O bakımdan da keyifli. Umarım orada otomobiller güzel gösteri sunarlar. Seyirciler de keyifle seyreder. Biz yine podyumda olmak istiyoruz inşallah, Allah izin verirse." dedi.

Yeni otomobil ile yarışacaklarını söyleyen Ralli Pilotu Yiğit Timur, "Ralli Bodrum çok sevdiğimiz bir yarış. Asfaltta yarışacağız bu sene. Etaplar çok keyifliydi. Yeni otomobilimizle geldik. Biz de çok heyecanlıyız. İnşallah güzel bir sonuçla dönmek istiyoruz. Parkurlar çok hızlı, çok teknik, çok aldatmaya yönelik. Çok dikkatli olmak lazım. Çok hızlı yerler de var. Biz çok eğleneceğiz diye tahmin ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ralli Pilotu Burak Başlık da "Daha önce Bodrum’da yarıştık. Bodrum 2021 senesinden beri Türkiye Ralli Şampiyonası’nda koşulan bir yarış. İlk senesinde asfalttı, daha sonrasındaki 2 yıl üst üste toprak yarıştık. Şimdi tekrar asfalta döndü. Açıkçası biz asfalt kısmını daha çok seviyoruz, toprak biraz kırıcı oluyor Bodrum’da. Onun için daha keyifli bir yarış olacağını düşünüyorum. Etaplar da çok keyifli. 2021’dekinden farklı olarak eklenen yeni etaplar var. Güzel, memnunuz." şeklinde konuştu.

Muhabir; Hamdi Yörür