Yaşam Okulu Öğrencileri Sergi Açtı

Bodrum Yaşam Okulu bünyesinde resim eğitimi alan 50 yaş üstü öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi açıldı. Açılışta canlı müzik dinletisi sunuldu.

Yaşam Okulu Öğrencileri Sergi Açtı

Bodrum Yaşam Vakfı’nın bölgede yaşayan 50 yaş üzeri insanların hem aktif ve sağlıklı hem de toplumsal yaşam ve ekonomisinde aktif olarak yer almalarını teşvik etmek amacı ile hayata geçirdiği Bodrum Yaşam Okulu’nda eğitim faaliyetleri sürüyor. 

Bu kapsamda kurulan Bodrum Yaşam Vakfı Resim Sınıfı öğrencileri, geçen Şubat ayından bu yana aldıkları eğitimin ardından ilk sergilerini Bodrum Ticaret Odası’nda (BODTO) açtı. 50 eserin sergilendiği açılışta Fatih Müftüoğlu Ritim Grubu’nun müzik dinletisi sundu. 

Sınıfın Resim Eğitmeni Nebahat Açış, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

“Sergideki eserlerle kadına yönelik şiddeti sessiz bir şekilde anlatmaya çalıştık. ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ demek istedik. Burada 12 arkadaşımızın çalışması var. Arkadaşlarımız arasında ilk defa resim yapanlar da var. Daha önce resim dersi almış olanlar da var. Amatör bir ruhla bunları vücuda getirdik.”

Ritim Grubu’nun şefi Fatih Müftüoğlu, grubu iki ay önce kurduklarını dile getirerek “Arkadaşlarımızın hepsi acemiydi, bir düm sesi bile çıkartamıyorlardı. İki ay gibi bir süre içerisinde öğrendiler. Hepsi yetenekli zaten. İki ders çalışma ile de bu konseri çıkarttık.” dedi. 

Sergi açılış saatinde BODTO’nun toplantı salonunda kahkaha yogası isimli atölye çalışmasını tamamlayan Bodrum Yaşam Vakfı öğrencileri de açılışa katıldı.

Yoğun bir katılımla yapılan açılıştaki eserler beğeni topladı.