Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nden Ziyaretler

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin 15. Olağan Genel Kurulu sonucunda güven tazeleyen mevcut Başkan Süleyman Akbulut ve listesini oluşturan yönetim kurulu ile ilçe temsilcileri Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal’a ziyaret gerçekleştirdi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nden Ziyaretler

MGC Başkanlığına yeniden seçilen Süleyman Akbulut ve yönetim kurulu, Muğla Valiliği ve Büyükşehir ile Menteşe Belediyelerine nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcilerinin yanı sıra Cemiyetin kurucular kurulunda yer alan isimler ile Valilik Özel Kalem Müdürü ve Cemiyet Denetim Kurulu üyesi Baki Gencel’de hazır bulundu.

MGC heyetinin Muğla Valisi İdris Akbıyık’a yaptığı ziyarette konuşan Başkan Akbulut, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin ilimizin en köklü basın meslek kuruluşu olduğunu belirterek, basın etik kurallarıyla icra edilen meslek anlayışını özümsediklerini ifade etti ve yapacakları çalışmalarda Muğla Valiliği ile kamu yararı içeren paydaş çalışmalar yürütmeyi planladıklarını söyledi. 

MGC yönetimini yeniden seçilmelerinden dolayı kutlayan Muğla Valisi İdris Akbıyık, yapılan her haberin toplumda belirleyici bir karşılık bulduğunu belirterek bu nedenle basın sektörünün önemli bir görevi üstlendiğini ifade etti.

MGC heyetinin bir sonraki durağı Muğla Büyükşehir Belediyesi oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Aras’a hayırlı olsun dileklerini ileten MGC heyeti, Başkan Aras’a yeni görevinde başarı diledi. Heyet adına konuşan Başkan Akbulut, yönetim olarak gazeteciliğin mesafe mesleği olduğu anlayışıyla hareket ettiklerini, belediyeleri sektörün bir varlık alanı olarak değil kamu yararı içeren çalışmalarda bir paydaş olarak gördüklerini vurguladı. MGC’nin hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi olmadığına da vurgu yapan Akbulut, Başkan Aras ile Muğla’da yeni bir dönemin başladığını, toplumsal barışa katkı koyan pozitif yapısının Cemiyet ile olan ilişkilere olumlu yansıyacağını ümit ettiklerini dile getirdi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aras, yeniden seçilen MGC yönetimini tebrik ederek, Muğla yararına yapılan çalışmaların yansıtılmasında basının önemli bir işlevi yerine getirdiğini ve bu yönde hizmet veren köklü Muğla Gazeteciler Cemiyeti ile bundan böyle uyum içerisinde çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Konuşmaların ardından Başkan Akbulut, ziyaretin anısına Başkan Aras’a Cemiyetin kültür yayını olan ‘Haberin Var Mı?’ isimli kitabı taktim etti.

Daha sonra Menteşe Belediye Başkanlığına yeni seçilen Gonca Köksal’ı da ziyaret eden MGC heyeti, Başkan Köksal’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Burada konuşan Akbulut, Başkan Köksal’ın belediyecilik deneyimi olan bir isim olduğunu dolayısıyla sinerjisiyle kentte olumlu bir karşılık bulduğunu belirterek yeni görevinde başarı diledi.

MGC heyetine ziyareti için teşekkür eden Başkan Köksal, Menteşe’ye hizmet verecek olmalarından dolayı heyecan duyduklarını bu çalışmaları ortak akılla yöneteceklerini ve bu konuda ilçemiz basınının önerilerine daima ihtiyaç duyacaklarını dile getirdi ve yeni seçilen MGC yönetimini kutladı. 

Ziyaretler toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.