Öğrencilerin Gösterisi Beğeni Topladı

Bodrum Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu şiir ve müzik dinletisi ile dans gösterileri büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin Gösterisi Beğeni Topladı

Okulun 20 öğrencisi, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Asude Tuğba Ateş öncülüğünde şiir, drama, müzik, bale danstan oluşan “İnsana Dair” adlı gösteriyi sahneledi. Gençlere şiiri sevdirmek amacıyla 15 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00 ve 20.00’da iki seans halinde sunulan gösteri, beğeni topladı. 

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Asude Tuğba Ateş, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

“Okulda çok yetenekli gençler olduğunu fark ettim ve biliyorum ki bir insan için yeteneğini sergileyememesi, potansiyelini harekete geçirememesi en büyük mutsuzluk. Bu gösteri için emek sarf etmemizin en önemli sebebi de bu. Yani bugünün yıldızları öğrencilerimiz, arkadaşlarınız, çocuklarımız. Ben onları izlemekten ve dinlemekten çok mutlu oldum ve keyif aldım. Gurur duydum. Bizim köklü bir şiir geleneğimiz var ama günümüzde maalesef şiire pek ilgi gösterilmiyor. Biz de kökün kurumaması için emek sarf ediyoruz. Gösterimizin amacı öncelikle şiiri sevdirmek, şiir okutmak, yazma isteği uyandırmak. "Şiir hayatın özetidir." sözünden yola çıkarak insan hayatının çeşitli evrelerini, insanı derinden etkileyen duyguları, anları; şiir, müzik, şarkı, bale dans, fotoğraf aracılığıyla dile getirmeye çalıştık.”

Bora Çetin, Demir Arslan ve Piraye Ekin Bilici’nin teknik destek verdiği gösteride Sude Yorulmaz, Selin Su Lal, Rümeysa Sarı, Uğur Kaan Orhanlı, Burak Çam, Bedirhan Demirtaş, Ahmet Eren Çam ve Nisa Su Omak şiir okurken; Aylin Eser, Leyla Eser, Umay Aslı Hastaoğlu ve Duru Şayik ise dans gösterisi sundu. 

Müge Çağlar’ın piyano dinletisi sunduğu etkinliğe Ayşenaz Sarıtaş, Arya Coşkun ve Melisa Kurbani de şarkıları ile renk kattı.