Yarışma Öncesi Son Prova

Belçika’da düzenlenecek “IDO Modern-Jazz ve Bale Dünya Şampiyonası”na katılacak Bodrumlu sporcular, yarışma öncesi son danslarını Bodrum halkına sundu.

Yarışma Öncesi Son Prova

Bodrum Dans Kulübü çocuk dansçıları, geçen Temmuz ayında Portekiz’de 72 ülkeden 7 bin 700 dansçının katıldığı Show Dans Dünya Şampiyonası’nda 27 grup ile yarışarak Dünya ikinciliği elde etmişti. 
 
Başarılı dansçılar, bu kez Belçika’da yapılacak “IDO Modern-Jazz ve Bale Dünya Şampiyonasına” katılmak üzere 26 Kasım’da Milas - Bodrum Havalimanı’ndan Belçika’ya hareket edecekler.
 
Antrenörleri ve velileri ile Belçika’ya gidecek dansçılar, 27 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında 30’dan fazla ülkeden gelen ve her biri kendi ülkesinde şampiyon olan binlerce dansçının mücadele edeceği şampiyonada modern dans, jazz dans ve balede 33 farklı koreografi sunacak. 
 
Yaşları 9 ile 17 arasında değişen Bodrumlu 30 çocuk dansçı, yarışmada kullanacakları 33 farklı yarışma koreografisini Bodrum halkına sundu. Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösteride dansçıların performansı büyük beğeni topladı.