Gençlerimizden Uluslararası Dereceler

Son beş yılda 82 milli sporcu yetiştiren ve uluslararası organizasyonlardan başarılı sonuçlarla dönen Bodrum Dans Kulübü’nden, Bodrum’u sevindiren bir haber daha geldi. Slovenya'da yapılan şampiyonadan Maya Akgün ve Çağan Kanatlı dereceyle döndü.

Gençlerimizden Uluslararası Dereceler

Slovenya’da yapılan “IDO PERFORMING ARTS WORLD CUP” ve “IDO SHOW DANCE EUROPEAN CHAMPIONSHIP” yarışmasına katılan Bodrum Dans Kulübü’nün beş dans sporcusu, Bodrum’un yüzünü güldüren haberlerle ülkemize döndü. Yarışmada Performans Sanatları doğaçlama dalında Maya Akgün Dünya üçüncülüğü, Show Dans solo performansta Çağan Kanatlı ise Avrupa üçüncülüğü derecelerini kazandı.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci yarışma hakkında şunları söyledi:

"24. yılını tamamlayan Bodrum Dans Kulübü’nde bugüne kadar 9860 dansçı yetiştirdik. Bu yıl inşallah onbininci dans sporcumuzu mezun edeceğiz. Bu sporcularımızdan bazıları ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok güzel başarılar elde ettiler. Özellikle son yıllarda dansçılarımız katıldıkları tüm yarışmalardan onlarca kupa ile dönmeye başladılar. Onların bu başarıları bizlere büyük motivasyon oldu ve her geçen yıl başarı çıtamızı bir üst seviyeye taşımamıza vesile oldu.

2022-2023 döneminde Modern, Jazz ve Show Dansta Türkiye Şampiyonu, Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincilik derecelerini ülkemize kazandırdık. Temmuz ayında yapılan Dünya şampiyonasına 72 ülkeden, 7700 dansçı katıldı ve Türkiye’nin ilk kez grup kategorisinde yarıştığı bu yarışmadan da dünya ikinciliği alarak dönmüştük. Geçen hafta Slovenya’da yapılan yarışmada yine güzel dereceler almayı başardık. Bodrum Dans Kulübünden 5 dansçımızın katıldığı bu yarışmada; Show dans solo yarışmasında üçüncülük ödülünü Çağan Kanatlı, Performans sanatları doğaçlama yarışmasında dünya üçüncülük ödülünü Maya Akgün aldı. Federasyon dahil hiçbir kurumdan maddi destek almadan ve sponsorumuz olmadan tamamen sporcularımızın kendi imkanları ile katıldıkları bu yarışmalara katılmak için çok ciddi fedakarlıklar yapan tüm velilerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyorum." dedi.