Öğretmenler Günü İçin Tören...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören düzenlendi.

Öğretmenler Günü İçin Tören...

24 Kasım Öğretmenler günü Bodrum’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şube Başkanı Hasan Külcü, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal şunları söyledi:

"Sabrınızı, sevginizi ve bilginizi, biricik umudumuz sevgili çocuklarımızdan eksik etmeden, onların her gün daha da coşkuyla, mutlulukla okula gelmelerini sağlayan çok değerli meslektaşlarım, öğretmenim iyi ki varsınız. Okulun hayat kapısından adımını atan öğrencilerimize bilgi yolunda ışık tutan, rehber olan, şevkat dolu varlığınız eksik olmasın. Unutmayınız ki Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında, ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından, ilim ve bilimin temellerini atmak için yurtdışına göndererek eğitim aldırdığı, kıvılcımların alevleri olan kuşağın temsilcileriniz. İyi ki varsınız. Ülkemizin eğitim-öğretim hayatına hizmetlerinden sonra emekliye ayrılan öğretmenlerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi ise saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla, arz ederim." dedi.