Gürkan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bodrum’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Muğla Barosu eski başkanlarından Avukat Mustafa İlker Gürkan, son yolculuğuna uğurlandı.

Gürkan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eski Muğla Barosu başkanlarından olan avukat Mustafa İlker Gürkan, bir süre önce rahatsızlanarak Acıbadem Bodrum Hastanesi’ne kaldırıldı. Pankreas kanseri teşhisi konulan Gürkan, doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti. 

Gürkan için bugün Bodrum Adliyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene Mustafa İlker Gürkan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, CHP Muğla Milletvekilleri Av. Cumhur Uzun, Av. Gizem Sayar Özcan, Süreyya Öneş Derici, Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ercan Demir, Muğla Barosu Başkanı Av. Levent Akgün ile Bodrum İlçe Temsilcisi Av. Onursal Özbek ile çok sayıda seveni ve hukukçular katıldı. 

Gürkan’ın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu üzerine avukatlık cübbesi konularak tören gerçekleştirildi. 

Törende konuşan Mustafa İlker Gürkan’ın oğlu Alican Gürkan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı;

“Babamı ilk kaybettiğimde büyük bir boşluğa düştüm. Sanki verilecek mücadele, söylenecek çok söz varmış, gidilecek çok yol yarım kalmış gibi hissettim ilk haberini aldığımda. Sonra beni birçok arkadaşı aradı, çalışma arkadaşları, Devrimci Öğrenci Birliği’nden, SHP’den, CHP’den, sendikadan, barodan, yoldaşları, üstatları, arkadaşları, öğrencileri. O zaman fark ettim ki babam aslında insanları birleştirmeye çalışıyordu.”

Törende Gürkan’ın meslektaşları da duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. 

Av. Mustafa İlker Gürkan, Bodrum Adliyesi önündeki törenin ardından Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.