Yaşam Vakfı Şenliği Oasis’te

Bodrum Yaşam Vakfı, 19 Mayıs günü 2. Bodrum Yaşam Vakfı Şenliği’ni düzenliyor.

Yaşam Vakfı Şenliği Oasis’te

Bodrum Yaşam Vakfı, Bodrum'da yaşayan 50 yaş ve üzeri bireyler için özel olarak tasarlanan Bodrum Yaşam Okulu'nun yıl boyu süren başarılı bir eğitim döneminin kapanışını kutlamaya hazırlanıyor. Her yıl Ekim ayının başında kapılarını açan ve Mayıs ayının sonunda tatile giren okul, emekli olmuş kişilerin aktif bir yaşam sürmelerini, sosyal ilişkilerini, fiziksel ve zihinsel aktivitelerini sürdürmelerini hedefliyor. 

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek "2. Bodrum Yaşam Vakfı Şenliği", Oasis’te yapılacak. 17-18-19 Mayıs tarihlerinde, renkli ve özgün ürünlerin sergileneceği tasarım stantlarıya şenlik alanı renklenecek. 19 Mayıs Pazar günü ise bayram coşkusunu yaşarken, Bodrum Yaşam Okulu öğrencileri bu yılki eğitim dönemlerinin bitişini kutlayacaklar. 

Şenlikte, DJ performansları, konserler, öğrenci gösterileri, büyük hediyelerle dolu şenlik çekilişi ve geleneksel kep atma töreni gibi etkinlikler yer alacak. 

Vakfın Genel Sekreteri Işın Olgun, etkinlikle ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

"Bodrum Yaşam Vakfı'nın düzenlediği ikinci “Bodrum Yaşam Vakfı Şenliği” için bir araya geldik. Bodrum Yaşam Vakfı'nın 50 yaş ve üzeri Bodrum'da yaşayan bireyler için özel olarak tasarladığı Bodrum Yaşam Okulu öğrencilerinin yılsonu kutlaması olacak bu şenlikle. Bodrum Yaşam Okulu'ndaki amacımız 50 yaş ve üzeri kişilerin hayattan geri kalmamalarını, sosyal ilişkilerini ve fiziksel, ruhsal aktivitelerini sürdürmelerini amaçlıyoruz. Şenliğimizde DJ performansları, konserler olacak; ayrıca okul öğrencilerimizin yıl boyunca çalışmalarının olduğu gösteriler de şenlikte yer alacak. 17-18-19 Mayıs tarihlerinde renkli hediyelik eşya stantlarımız olacak. Bir de 17 Mayıs Cuma günü saat 17.00'da Oasis Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde yıl boyunca çini ve resim sınıfında çalışan arkadaşlarımızın eserlerini sergilediğimiz bir açılışımız olacak. 19 Mayıs ise şenlik kutlamalarımızın olduğu gün olacak. Hepinizi 19 Mayıs'ta Oasis Alışveriş Merkezi Açık Hava Sinema Salonu'na bekliyoruz.”

Vakfın çalışmaları hakkında da bilgi aktaran Bodrum Yaşam Vakfı Başkan Yardımcısı Cenk Sezgin, “50 yaş üstü vatandaşlarımıza bireylerimize açığız genel itibari ile ama etkinliklerimiz özellikle derslerimiz herkese açık. Her Salı Ticaret Odası Konferans Salonu'ndaki konferanslarımız tüm katılımcılara açık. Her hafta çok değişik konularımızı konunun uzmanları ile birlikte inceliyoruz. Gerçi önümüzde 2 haftamız kaldı. Önümüzdeki hafta itibariyle yaz tatiline gireceğiz. Ekim ayından itibaren tekrar aktif olacağız. Katılım konusunda bizi sosyal medya üzerinden Instagram ve Facebook’tan ulaşım sağlayabilirler; bir de web sitemiz var: bodrumyasamvakfi.com. Instagram'da ise Bodrum Yaşam Okulu veya Bodrum Yaşam Vakfı hesaplarından ulaşabilirler.”

Vakfın7 yıldır faaliyet gösterdiğini söyleyen Cenk Sezgin, "Yeni kurulmuş bir vakıf değil ancak arada pandemiden sebeple 2 yıl online olarak buluşabildik fakat öncesinde ve sonrasında gerçekten Bodrum'da çok büyük bir boşluğu doldurduğumuzu düşünüyoruz. 50 yaş ve üstü arkadaşlarımızın performanslarını sergileyebildikleri, sosyal ve kültürel etkinliklerden geri düşmedikleri hatta bilgilerini başkalarıyla paylaşabildikleri çok önemli bir platform. Herkesin katılımını en azından etkinliklerimizi bizimle beraber çok arzu ediyoruz; bu bizi onurlandıracaktır. Pazar günkü şenliğimiz saat 12.00'da başlayacak, akşam 19.00'a kadar sürecek. Hatta büyük bir hediye çekilişi ile sonlandıracağız. Aynı zamanda da kep atma törenimiz olacak; öğrencilerimizi bu senede mezun edeceğiz." dedi. 

Öte yandan Bodrum Yaşam Okulu, çini ve resim sınıfı öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı değerli çalışmaları bir araya getirerek bir sergi düzenliyor. Sergide, amatör ruhla yapılan ancak profesyonelce işlenmiş eserler sergilenecek. Serginin açılışı, Aybüke Özel’in yönetimindeki genç sanatçıların sahne alacağı keyifli bir müzik dinletisi ile renklenecek. 

Sergi, Oasis AVM Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek ve 17 Mayıs Cuma günü saat 17.00'de kapılarını ziyaretçilere açacak.