Bodrum’da Renkli Hıdırellez Şenliği

Bodrum’da yoğun bir katılımla düzenlenen Hıdırellez Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum’da Renkli Hıdırellez Şenliği

Bodrum Mandalin Çiçeği Derneğinin çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarınca desteklenen etkinlik, Kumbahçe Mahallesi'nde Giritli Teyze Plajı'nın bulunduğu bölgede gerçekleştirildi. Şenliğe, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in de aralarında olduğu yüzlerce kişi katıldı.

Yiyecek ve hediyelik eşya stantlarının açıldığı etkinlik alanında çeşitli gösteriler, kaşıkla yumurta taşıma, kıyafet tasarımı ve halat çekme yarışmaları ile konserler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılanlar, temsili dilek ağacına bez ve kurdele bağlayıp dilek diledi. Şenlikte ayrıca ateş yakılarak üzerinden atladı.

Bodrum Mandalin Çiçeği Derneği Başkanı Didem Pekdemir, yaptığı açıklamada, Kumbahçe Muhtarlığı ev sahipliğinde düzenledikleri şenliğe katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinliğin amacının paylaşmak, birlikte olmak ve doğanın doğuşunu kutlamak olduğunu ifade eden Pekdemir, "Geleneklerimizi yaşatmayı amaçlıyoruz çünkü biz geleneklerimizden bugüne geliyoruz. Geçmişimiz yoksa bugünümüz de yoktur diye düşünüyorum. Hıdırellez şenliği birlik, beraberlik, hoşgörü ve sevgi için çok önemli. Bugün herkesin niyetinin kabul olmasını diliyoruz." dedi.