Halk Eğitimi’nden Karma Sergi

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin karma sergisi, yoğun bir katılımla açıldı.

Halk Eğitimi’nden Karma Sergi

Çarşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki Artemisia Sergi Salonu’nda açılan sergide resim, seramik, heykel ve mozaik eserler görücüye çıktı. Yoğun ilgi gören sergideki çalışmalar büyük beğeni topladı. 

Açılışta Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, şu bilgileri verdi;

“4 farklı alanda karma sergi yapıyoruz. Bu sergide yaklaşık 80 kursiyerimizin eseri var ama kursiyerlerimiz birden fazla eserle katıldı. Çoğunlukla Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi’ndeki öğretmenlerimiz eşliğinde çalışan kursiyerlerimizin eserleri. 1 Haziran’dan itibaren Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında etkinliklerimiz olacak. 7 Haziran’a kadar sürecek. Etkinliğimiz 1 Haziran günü saat 10.00’da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bahçesinden kortej yürüyüşü ile başlayıp meydanda çeşitli etkinliklerle devam edecek. Bütün vatandaşlarımızı bekleriz.”

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde seramik eğitimi veren Fidel Aktepe, zorlu geçen üretim aşamasından sonra öğrencilerinin güzel işler çıkarmasının kendisini çok gururlandırdığını dile getirek şöyle konuştu;

“Öğrencilerim özgün eserleri ile bu sergiye katıldılar. Eğitim süreci güzel geçiyor fakat biraz meşakkatli oluyor. Seramikleri fırınlama aşaması biraz uzun sürüyor. Bir eser için 3 gün ayırmamız gerekiyor fakat öğrencilerin güzel işler çıkarması beni gururlandırıyor.”

Sergi, 19 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. 

Muhabir; Hamdi Yörür