Tahliye Edilen Doğan, Bodrum'a Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın af kararının ardından tahliye edilen 28 Şubat davası hükümlüsü eski orgeneral Çetin Doğan, Bodrum’daki evine geldi. Doğan’ı komşuları karşıladı.

Tahliye Edilen Doğan, Bodrum'a Geldi

İzmir 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edilen Çetin Doğan, eşi Nilgün Doğan ile birlikte Bodrum’daki evine geldi. Doğan kendisini poğaçalarla karşılayan komşularına teşekkür etti. 

Evinin önünde basın mensuplarına kısa bir açıklama da yapan Çetin Doğan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle aktardı;

“3 yıla yakın bir ayrılıktan sonra evimize geldik. Bu yaşta biraz fazla geldi ama ne yapalım? Son 15 yılın yarısı hapishanede, yarısı da boş davalarla boğuşmakla geçti. Gönül isterdi ki sevdiklerimizle beraber olalım, bir şeyler yazalım, geleceğe bırakalım. Bu fırsat verilmedi. Eve geldik, ev duruyor.” dedi.

Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan ise yaşadıkları süreçte büyük mücadele verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu;

“Çünkü sadece bu 3 sene değil, daha önce de Balyoz Davası vardı. Tam 7,5 sene. Biz, 15 senedir bu kumpas davaları ile uğraşıyoruz. Bunun tam 7,5 senesi fiilen cezaevi günleri oldu. Onun için ayrı ıstırap, bizim için ayrı. O, dört duvar arasında yakınlarının, sevdiklerinin hasretini çekerken, torunlarının, çocuklarının; biz de dışarıda hem onun hasretini çektik, hem de çok büyük mücadeleler verdik. Keşke olmasaydı, keşke daha ferah bir emeklilik yaşasaydık ama inşallah bundan sonra sağlıklarımız izin verirse huzur içinde olmayı düşünüyoruz.” dedi.