Bodrum Basketbol, Süper Lig'de

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi finalinde temsilcimiz YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol, Bursa Ant Spor'u mağlup ederek Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.

Bodrum Basketbol, Süper Lig'de

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off mücadelesinde finale kalan iki takım, oynadıkları 4 maç sonunda 2-2 berabere kaldı. 

Şampiyonun belli olduğu maç, Bodrum Spor Salonu’nda oynandı. Müsabakada salonu dolduran Bodrumlu taraftarlar, takımlarını maç boyunca destekledi. 

Müsabakanın ilk periyodunu 22-15 önde bitiren ev sahibi takım, devre arasına 49-32 galip gitti. Maçın üçüncü çeyreği de 65-55 Bodrum’un üstünlüğü ile sona erdi. 

Maçın son periyodu büyük heyecana sahne oldu. Maçı 84-71 kazanan Bodrum, Süper Lig'e yükseldi. Maç sonunda salonda büyük sevinç yaşandı. 

Play-off finalinde ikinciliği elde eden Bursa Antspor’a kupa ve madalyaları verildi. Şampiyonluğu elde edip Süper Lig biletini alan Bodrum Basketbol ise kupa ve madalyalarını Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ve Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok’un elinden aldı.

Bodrum Basketbol baş antrenörü Güray Kurtuluş, duygu ve düşüncelerini “Ben daha önce de söylemiştim. Takımın gençti, takımıma güveniyordum. Genç mi, tecrübe mi? Gençlik kazandı. Biz çok çalıştık, çok çabaladık. Bunu hak ettik sonuna kadar. O yüzden gençleri tebrik ediyorum. Gençlik kazandı.” cümleleriyle ifade etti. 

Bodrum Basketbol Takım Kaptanı Cansu Yetiş ise “İnanılmaz heyecanlı bir maç oldu. Çok çalışmıştık, çok savaştık. İnanılmaz bir sonuç aldık. Herkese çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir his.” diye konuştu.