Bodrum’da Kundakçı Alarmı!..

Bodrum’da sabaha karşı kimliği belirsiz kişilerce bahçe kenarlarındaki gölgelikler ateşe verildi. Yangın, mahalleli tarafından büyümeden söndürüldü.

Bodrum’da Kundakçı Alarmı!..

Sabaha karşı 04.00 sularında Konacık ile Bitez Mahallesi arasındaki Kanuni Sultan Süleyman Caddesi’nde yapımı devam eden bir inşaatın çevresine gerilen gölgelikler ile caddenin diğer tarafındaki bir ikametin önündeki gölgelik, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. 

Yangını fark eden mahalleli, erken müdahale ile büyümeden söndürdü. Şahısların, bölgedeki birkaç yeri daha yaktığı iddia edildi. 

Büyük tehlike atlattıklarını dile getiren mahalle sakinlerinden Naz Oktay, “Biz o sırada evde uyuyorduk. Anneannem camı açmak için uyanınca fark etmiş. Biz hemen müdahale edip söndürdük. Anneannem uyanmasa evlerimiz kül olacaktı. Bu cadde üzerinde birkaç yeri de yakmışlar. Görgü tanıklarının iddiasına göre ilk sokağın başında tahta paletler yakıp yolu kapatmışlar. Daha sonra gölgelikleri yakmışlar. Büyük tehlike atlattık. Bu şahısların bulunup cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.