Rus İkizlerden Beğenilen Sergi

Rus ikiz kardeşler Valentina ve Helen Chernykh'in “Yansımam” isimli ortak resim sergisi, Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Rus İkizlerden Beğenilen Sergi

Ressam olan dedeleri ve babalarının yolundan giden Valentina ve Helen Chernykh isimli ikiz kardeşler, Milta Bodrum Marina’daki Merqezart Alternatif Sanat Mekanı'nda resim sergisi açtı. 

Yaşamın her anında var olan güzellikleri ve insan ruhunun özünü yakalamaya çalışan Moskova eğitimli sanatçılardan Valentina, hayata güzelleme yaparken Helen ise portreleriyle insan ruhuna ışık tutuyor.

İki ressamın Bodrumlu sanatseverlerle buluşan eserleri, büyük beğeni topladı. Açılışta Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Helen Chernykh, “Çalışmalarım gerçekçilik ve simgecilik türlerinde. Ben iki stili karıştırmayı seviyorum. Hissettiklerimi, gündelik yaşamı resmediyorum. Ruhuma dokunan şeyleri resmediyorum.” dedi. 

Valentina Chernykh insanları mutlu eden, olumlu şeyleri resmettiklerini dile getirerek “İnsanların resme baktıklarında mutlu olmalarını istiyorum. O yüzden resimlerimi parlak renklerle yapıyorum. Olumsuz durumları resmetmiyorum. Bugün burada bu sergiyi açtığımız için çok mutluyuz. Burasını çok seviyorum. Hep burada bir sergi açmak istemiştim.” diye konuştu. 

Valentina Chernykh, sergide aynı eserde kendi portrelerini resmettikleri iki ayrı çalışmanın yer aldığını söyledi. 

İki ressamın 33 eserinin yer aldığı My Reflection (Yansımam) isimli sergisi, bir ay boyunca ziyaret edilebilir. 

Muhabir; Hamdi Yörür