BESİAD Haftasonu Buluşmaları Başladı

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği-BESİAD tarafından düzenlenen Haftasonu Buluşmalarında, Türkiye’nin en büyük ve en özel organizasyonu olan “The Bodrum Cup” konuşuldu.

BESİAD Haftasonu Buluşmaları Başladı

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği-BESİAD tarafından düzenlenen Haftasonu Buluşmalarında, Türkiye’nin en büyük ve en özel organizasyonu olan “The Bodrum Cup” konuşuldu.

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği-BESİAD Perşembe toplantılarını daha farklı bir kurgu ve farklı bir konsept ile sürdürüyor. BESİAD Başkanı Engin Kaplan yönetiminde panel/sohbet havasında düzenlenen bu etkinliğin konusu Türkiye’nin ve Bodrum’un en önemli organizasyonlarından biri olan “The Bodrum Cup”, konuklar ise; The Bodrum Cup kurucusu ve onursal başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Komite Başkanı İş İnsanı Süleyman Uysal ve son dönemde başarılı çalışmalar ve denizcilik eğitiminde çok değerli çalışmalara imza atan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Tuncay Kuleli oldu. 

“BESİAD-Hafta Sonu Buluşmaları” yaklaşık üç saat sürdü. Toplantıya Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, BESİAD üyesi iş insanları ve konuklar katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan BESİAD Başkanı şunları söyledi; “Haftasonu Buluşmalarımızın konusu The Bodrum Cup ve herkesin sahip çıkması gereken, bana göre gelmiş geçmiş en büyük bir organizasyon. Sanıyorum bundan sonra da bu özelliği devam edecek. 30.yılda İstanbul’a gittik. Bu yıl da uluslararası arenalara davet edildik ve onurlandırıldık. Bu nedenle daha fazla hatırlanması, önemsenmesi ve destek olunması gerektiğine inanıyorum. Bu toplantımızın asıl nedeni de The Bodrum Cup’u onurlandırmaktı. Erman Aras ve Süleyman Uysal yoğun çalışmaları arasında bizlere zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz. Onun yanında hocamız Tuncay Kuleli. Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürümüzdür. Onu gerek şahsi yanı ve yaptığı profesyonel çalışmaları ile çok önemsiyoruz. Onun da çok önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz. Çünkü sadece görev tanımı gereği ders verip, Bodrum’un tadını çıkarabilecekken, Bodrum, çevre ve denizcilik konularında elini taşın altına koyarak katkı sağlamaya gayret eden bir insan. Onun Bodrum’da görev yapıyor olması gerçekten bir şans. Bodrum Cup, Trhandil gibi markalarımızın coğrafi işaret ile markalanması çalışmaları sürecinin tam ortasındaydı ve bizde bu gün bu konularda da bilgiler alacağız…”

Konukların konuşmalarından önce 31.The Bodrum Cup ile ilgili kısa birr video-film izlendi. 

Bodrum Cup Kurucu Ve Onursal Başkanı Erman Aras The Bodrum Cup’ın kuruluş fikrinin nasıl doğduğu ve bu günlere kadar nasıl geldiğinin öyküsünü anlattı. Daha sonra Erman Aras’tan The Bodrum Cup bayrağını devralan The Bodrum Cup Komite Başkanı Süleyman Uysal da The Bodrum Cup organizasyonun son birkaç yılını ve bundan sonraki süreçteki hedeflerini katılımcılar ile paylaştı.

Prof.Tuncay Kuleli; “Bodrum’un nasıl tanıtılacağına karar vermek lazım…”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Tuncay Kuleli de denizcilik eğitimi ile ilgili çalışmalarını katılımcılarla paylaştı ve yapılan bu çalışmaların gerektiği kadar önemsenmediğini dile getirdi. Prof.Kuleli; “Denizcilik eğitimi için zor şartlarda ve zor bir süreç yaşadık ve hala yaşamaya devam ediyoruz. Bodrum tanıtımı içinde bir karar verilmesi gerekiyor ve yeni stratejilerin belirlenmesi gerekiyor. Bodrum’u nasıl ve ne şekilde tanıtılacağının belirlenmesi ve hayata geçirilmesi gerekiyor…” dedi. 

Yaptığı çalışmaların bir bölümünü katılımcılar ile paylaşan Kuleli, Hırvatistan gezisi ile ilgili de bilgiler verdi. 

BESİAD Başkanı Engin Kaplan 16 Aralık haftası Montenegro iş seyahatine gidileceğini ve 27 Aralık’ta da gelenekselleşen yeni yıl sokak partisinin yapılacağını söyledi.