BEYAZ ÖNLÜKLERİ GİYDİLER...

2014-2015 eğitim yılına başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin...

BEYAZ ÖNLÜKLERİ GİYDİLER...
2014-2015 eğitim yılına başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin yeni öğrencileri düzenlenen törenle ilk kez beyaz önlük giydiler. AKM Salonunda yapılan Beyaz Önlük Giyme törenine katılan doktor adaylarının heyecanları görülmeye değerdi.

Törende bir konuşma yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar öğrencilere başarılar dileyerek şunları Söyledi:

"Bugün beyaz önlük giyecek olan Öğrencilerimiz , Hekimlerimiz ve Sağlık çalışanlarımız haliyle hastayla baş başa kaldığı zaman hastanın hastalığını özgürce teşhis etme, özgürce tedavisine karar vermek ve hastanın sırlarını saklamak hastalığına karar vermek, reçete yazmak ve hastayı tedavi etmek hakkına sahiptirler.Bunun dışında Beyaz önlükler lekesiz, kirsiz hiçbir kötülüğü olmayan her türlü güzellikleri müjdeleyen hastaya güzel haberler veren hastalarımızı ve hasta olmayanlarımızın da sağlık durumlarını tespit edip sağlık olarak geleceklerine karar verme yetkisine sahiptirler" dedi.

Törene katılan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise yaptığı kısa konuşmada "Öncelikle Anne Babalarımızın ve Sevgili Çocuklarımızın bu özel anları, özel çoşkuyu, gururu hemen hemen bütün millet birer anne baba olarak paylaştığımıza da vurgu yaparak sizleri saygıyla selamlıyorum" dedi.