KUZEY HENDEĞİ’NDEN KLASİK MÜZİK EZGİLERİ

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Oda Orkestrası tarafından Bodrum Kalesi...

KUZEY HENDEĞİ’NDEN KLASİK MÜZİK EZGİLERİ
Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Oda Orkestrası tarafından Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde konser verildi.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü Bodrum Oda Orkestrası’nın düzenlediği konsere Bodrum’daki sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Şef Nesrin Bayramoğulları yönetiminde, solist Ersun Kocaoğlu ve başkemancı Sema Korkut tarafından sahnelenen konserde, Bodrum Belediyesi ile konseri destekleyen kurum ve kuruluşlara da teşekkür plaket verildi. Plaketi eski kültür bakanlarından Mustafa İstemihan Talay takdim etti. Konseri, eski Bakan Talay'ın yanı sıra, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve çok sayıda sanatsever vatandaş izledi.

Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir, konsere bu kadar yüksek bir katılım beklemediğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu nedenle sizlere karşı mahcup oldum. Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi Bodrum Oda Orkestrası olarak altı seneden bu yana elimizden geldiği kadar sizlere sanat etkinlikleri düzenlemeye çalışıyoruz. Bodrum Oda Orkestrası, ağırlıklı olarak İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşmuştur. Ben özellikle birkaç seneden bu yana Bodrum’da artık Bodrum Oda Orkestrası olarak değil, bir Bodrum Filarmoni Orkestrası’nın kurulmasının zamanının gelip geçtiğini savunan bir sanatçıyım. Vermiş olduğu desteklerden dolayı Bodrum Belediyesi’ne ve Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyoruz" dedi.

Mustafa İstemihan Talay ise “Bodrum artık bir dünya kenti. Bodrum; kültürüyle ve sanatıyla da dünya kenti olarak yerini almak zorunda. 1997-2002 yılları arasında bakanlık yaptığım dönemde, Bodrum Kalesi’ndeki Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin yapılması ve açılmasını sağlarken beraberinde Zeki Müren Müzesi’ni de açmıştık ve Bodrum’un kültürel anlamda önemli bir gelişmeye sahip olmasını sağlamıştık.” diye konuştu.