BGC, Birinci Yılını Kutladı

Bodrum Gazeteciler Cemiyeti, ‘Basın Dayanışma Gecesi ve 1’inci Yıl Kutlama’ programı kapsamında görkemli bir geceye imza attı. Gecede uzunca yıllar Bodrum’da gazetecilik çalışmaları yürüten usta isimlere onur plaketi takdim edilirken, üyeler için rozet töreni yapılırken Zeki Müren’in 1990’lı yıllarda Bodrum’da katıldığı bir radyo programındaki sesinden kesitler konuklara dinletildi, duygusal anlar yaşandı.

BGC, Birinci Yılını Kutladı

Bodrum Gazeteciler Cemiyeti, ‘Basın Dayanışma Gecesi ve 1’inci Yıl Kutlama’ programı kapsamında Bitez Ambrosia Hotel’de görkemli bir geceye imza attı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Bodrum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Eren Ayhan ve Başkan Yardımcısı Ali Ballı günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Programda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın mesajı okunurken daha sonra Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit konuşma yaptı. Renkli görüntülere sahne olan gecede Bodrum’da uzunca yıllar gazetecilik faaliyeti yürüten usta gazetecilere onur plaketi verildi. Bodrum’da yaptıkları çalışmalarla kendilerinden sıkça söz ettiren duayen gazeteciler Ercan Vuranlar, Zeki Özkeskin, Yaşar Anter, Selda Öztürk, Miyase Hakalan Karlıova, Hüseyin Anıl, Mehmet Özalın ve Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz adına eşi Asiye Poyraz’a onur plaketi takdim edildi.

ZEKİ MÜREN’İN SESİ DUYGULANDIRDI

Gecede onur plaketi alan Zeki Özkeskin konuklara unutulmayacak bir sürpriz yaptı. Özkeskin, kendisinin sunuculuğunu yaptığı 1990’lı yıllarda Bodrum’da faaliyet gösteren radyo programına konuk olan Zeki Müren’in konuşmalarından kesitler dinletti. Duygusal anların yaşandığı gecede, radyo programına konuk olan Sanat Güneşi Zeki Müren’in doğum gününün kutlandığı ve Müren’in, “Bodrum’da yaşadığım için çok mutluyum. Şirin kasabanın sıcacık insanları arasında olmak bana büyük bahtiyarlık veriyor. Ne mutlu bana ki doğum günümü Bodrum’da kutluyorum” ifadelerini kullandığı görüldü. Gecede, Bodrum Gazeteciler Cemiyetine üye olan gazetecilere rozet takdimi yapıldı. Rozet töreninin ardından Bodrum’da müziğiyle sesiyle efsaneleşen Aycan Adalı ve grubu sahne aldı. Adalı, gecede konuklara unutulmayacak eğlenceli anlar yaşattı.

DAYANIŞMAYI EL ELE VERİP BÜYÜTECEĞİZ

Cemiyetin dayanışma ilkesiyle kurulduğunu söyleyen Bodrum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Eren Ayhan, şunları dile getirdi;

“İlçemizde ilk defa böyle bir çalışmayı başarmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu gururu bizimle paylaştığınız ve bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Gazetecilik mesleğini icra eden ve bu mesleğin hakkını veren tüm gazeteci arkadaşlarımızla birlikte çıktığımız bu yolda, yaklaşık 30 üyemizle birlikte 1 yılı geride bıraktık. Amacımız yıllardır gazetecilik mesleğinde birçok engel ve sorunla karşılaşan, gece gündüz demeden yazılı ve görsel platformlarda kamu yararına hizmet veren basın emekçileri olarak bir araya gelmekti. Meslek sorunlarımız ve sahada yaşadığımız mücadelelerimiz artık birlik ve beraberlik içerisinde çözüme kavuşacaktır. Bu dayanışmayı el ele verip birlikte büyüteceğiz."

Gecede konuşan Bodrum Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Ballı, “ Oldukça fedakarlık gerektiren bu mesleğe gönül verenler olarak hep bir arada omuz omuza çalışmak maçıyla bu yola çıktık. Sizlerin de bu gecede bizlere verdiğiniz bu destekle ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anladık” diye belirtti.

GAZETECİLER BODRUM’UN İMAJINA KATKI SAĞLIYOR

Bodrum’da görev yapan gazetecilerin Bodrum’u ulusal ve uluslararası arenada iyi yerde tutuklarını söyleyen Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, “ Genelde gazetecilerimiz hep haber yapar bugün kendileri haber olacak Bodrum adına kendilerini alkışlıyorum. Bodrum’a çok önemli katkı sağlıyorlar. Bodrum’un Türkiye basınındaki yeri bazen İstanbul’dan önde gelir bazen sonra gelir ama her zaman haber değeri olan haberler yaparlar. Bodrumumuzu hem ülkemizde hem uluslararası alanda iyi yerde tutarlar. Bodrum’a yaptıkları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Gazeteciler Bodrumumuzun imajına faydalı insanlar katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bodrum Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Akay’ın sunuculuğunu yaptığı geceye Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediyesi Genel Koordinatörü Emel Çakaloğlu, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, Bodrum Baro Temsilcisi Avukat Onursal Özbek, Bodrum İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Dumruk, Dernekler Masası Müdürü Hüseyin Mansur, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Melih Aydoğan, AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, Zafer Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Nihal Esin Gürsoy, Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, Bodrum İş İnsanları Derneği Başkanı Mete Yılanlı, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Bodrum Temsilcisi Yiğit Girgin, Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban, Bodrum Anadolu Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, Bodrum Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Selahattin Polat, Bodrum FK Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Çağdaş Bodrum Spor Kulübü Basketbol Takımı Sportif Direktörü Onur Aksoy, Yalıkavakspor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, Bodrum Vanlılar Derneği Başkanı İshak Kalkanlı, Şanlıurfa Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Yavuz, İyilik Atölyesi Dernek Başkanı Berna Kaplan ve Başkan Yardımcısı Sefa Gümüşkanat, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Gece, 1’inci yıla özel hazırlanan pasta kesimi ve büyük aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.