Bilir, Sektör Temsilcileri İle Buluştu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB) başkanlığına aday olan Ali Bilir, Bodrum'daki sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Bilir, Sektör Temsilcileri İle Buluştu

Yokuşbaşı Mahallesi'ndeki Çimçim Restoran adlı işletmede düzenlenen toplantıda acentacılarla sektörün sorunları ve çözüm önerilerini konuşan Bilir, Kent Haber’e de açıklamalarda bulundu. TÜRSAB'ın 25. döneminde neden aday olduğunu anlatan Bilir, şunları dile getirdi;

"70 günden bu yana 70 tane ilimizi dolaştık. Bugün Bodrum’da final yapıyoruz. Yaklaşık 4 binin üzerinde meslektaşımızla görüştük. Anadolu’nun bütün bölgelerine gittik. Bodrum deyince aklımıza turizm, beyaz evler ve Ege Bölgesi’nin doğal güzellikleri geliyor. Bodrum bizim için çok önemli. Onun için finali Bodrum’da yapmaya karar verdik.”

Bodrum’da turizm sezonunun 3 ayın üzerine çıkmadığını ifade eden Bilir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, Bodrum’da 12 ay turizm yapılabilmesi için, tatil yapılabilmesi için, deniz kum güneşin de dışına çıkılarak bayi toplantıları, kongreler, spor organizasyonlarının da yapılabileceği bir duruma getirmek istiyoruz. Bodrum, Ekim ayından Nisan ayına kadar kapıları kapalı evlerin olduğu, konaklama tesislerinin olduğu yer değil, cıvıl cıvıl, her mevsim buradaki meslektaşlarımızın, kültür turu yapanların, yat turizmi yapanların, taşıma turizmi yapanların, araç kiralama yapanların dolu dolu, turizmin her aşamasında hizmet vereceği bir yere getirmek istiyoruz. Onun için yola çıktık. Sektörümüzdeki sorunları bertaraf edip 2030 yılında, 2050 yılında ülkemiz turizminin vizyonunu, misyonunu meslektaşlarımızla birlikte yeniden yazmak için yola çıktık.”

Tüm seyahat acentalarını 26 – 27 Kasım tarihinde İstanbul’da yapılacak seçime davet eden Ali Bilir, “Mesleğine, meselelerine sahip çıkmak için İstanbul’a davet ediyorum.” dedi. 

Muhabir: Hamdi Yörür