Bilnet Yönetimi Basın İle Buluştu

Bilfen Şirketler Topluluğunun okul markası olarak yola çıkan Bilnet Bodrum Kampüsü’nün yönetimi, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. 

Bilnet Yönetimi Basın İle Buluştu

Bilfen Şirketler Topluluğunun okul markası olarak yola çıkan Bilnet Bodrum Kampüsü’nün yönetimi, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. 

Bilnet Okulları Bodrum Kampüsü’nde son bir senedir yönetim ve eğitim sisteminde bazı değişiklikler yapıldı. Yapılan değişikliklerin ardından eğitim sistemine etkilerini anlatmak ve okul hakkında genel bilgiler aktarmak amacıyla bugün okul içerisinde bir toplantı yapıldı.

Toplantıya ilçede görev yapan basın mensuplarının yanı sıra, Okulun Anaokulu ve İlköğretim Okulları Müdürü Sibel Dayıoğlu, Anadolu Lisesi Müdürü Filiz Şen, Eğitim Koordinatörü Nihat Akbaş ve Rehber Öğretmeni Barış Aygener katıldı. 

Toplantıda anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve lise kademeleri ile faaliyetlerine devam eden okulun 46 sınıf kapasitesi, açık- kapalı spor salonları, özel dizayn edilmiş 3D, resim, seramik, müzik, maker atölyeleri, cooking odası, kütüphanesi, dans ve drama odaları, fen laboratuarı, satranç odası ve bilgisayar laboratuarları ile Bodrum'da eğitim alanında önemli bir ihtiyaca hizmet verdiği vurgulandı. 

Bodrum Bilnet Okulları Anaokulu ve İlköğretim Okulları Müdürü Sibel Dayıoğlu, “Veliler ve öğrenciler neden Bilnet Okulları’nı tercih etmeli?” sorumuza şu yanıtı verdi:

“Anaokulundan lise son sınıfa kadar devam eden eğitim basamaklarında öğrencilerimize pek çok açıdan yaparak, yaşayarak öğreten, öğrencilerimizin öğrenme stillerini önemseyen, onların kariyer basamaklarında daha farklı alanlara, aslında hayata hazırlamak için sosyal imkanlarımızın, eğitim programımızın çok yeterli olduğunu düşünüyorum. Disiplinli, akademik başarı hedefli, bir yabancı dili uluslararası standartlarda sertifika programları ile destekleyen, başarılar elde eden, ikinci yabancı dili yine aynı programla veren bir kurum olarak kendimiz ne yapıyoruz, onu anlatıyoruz. Beklentileri, bizim hedeflerimize uyan velilerimiz bizimle birlikte oluyor.”

Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi Müdürü Filiz Şen ise “Bodrum Bilnet Liseleri, yeni Dünya’nın tanımladığı lise tasarımına uygun hizmet veriyor. Bilnet öğrencileri, akademik ve sosyal anlamda gelişimlerinin yanında öğrenmeyi öğrenen, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözebilen ve sorumluluk sahibi olarak gelecek yüzyıla hazır bireyler olarak yetiştiriliyor. Öğrenciler konuşarak, yaparak, tartışarak, sorgulayarak ve gözlemleyerek öğreniyorlar” diye konuştu. 

Rehber Öğretmeni Barış Aygener ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“21. Yüzyılın bir gerçeği var; çocuklar bizden çok ilerideler. İnternet teknolojisinin girmesi, yazılım mühendisliği, robotik mühendisliği gibi yenilikçi alanların girmesiyle beraber artık daha önceki kariyer planlamaları altüst oldu. Dolayısıyla biz de ona uygun bir kariyer planlamaları yapmaya gayret ediyoruz ve çocukları doğru meslek alanlarına yönlendirmeye çalışıyoruz.  İnsanlar, son anlarda verilen üniversite tercihleriyle mesleklerini yapıyorlar. Ama biz burada uzun dönemli izleyerek ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeye gayret ediyoruz.”