BODTO A Sınıfı Akreditasyonu Yenilendi

BODTO, Türk Loydu Denetçisi Berker Telek tarafından 16-17 Aralık 2019 tarihlerinde TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında denetlendi.

BODTO A Sınıfı Akreditasyonu Yenilendi

BODTO, Türk Loydu Denetçisi Berker Telek tarafından 16-17 Aralık 2019 tarihlerinde TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında denetlendi. Denetime açılış toplantısıyla başlandı.

Açılış toplantısına BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Alper Özşeker, Deniz Eyinç, Mustafa Güneri, Arif Ceylan Satı, Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder, Gen. Sek. Yrd. Nigar Başkaya,  Akreditasyon Sorumlusu Nermin Gönen, BODTO Entegre Yönetim Sistemi Sorumlusu Saadet Kocaman ve BODTO personeli katıldı.

Toplantı başında Oda yönetimi tarafından Deneticiye Odanın çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca Prof. Dr. Fuat Önder tarafından BODTO Entegre Yönetim Sistemi kapsamında bir sunum ile Odanın 2007 yılından itibaren Akreditasyon kazanımları aktarıldı. Gerçekleşen sunumun ardından Türk Loydu Deneticisi akreditasyon sistemi ve yeni puanlama sistemi hakkında bilgiler verdi. Öğleden sonra ise Denetici, Akreditasyon Sorumlusu Nermin Gönen ve BODTO Entegre Yönetim Sistemi Sorumlusu Saadet Kocaman ile sistem hakkındaki incelemelerine başladı. 

İki gün süren incelemenin ardından akşam üzeri yine kalabalık bir katılımla kapanış toplantısına geçildi. Denetçi Berker Telek Bodrum Ticaret Odası’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmaları kanıtlarıyla incelediğini 103 alanda yeni puanlama sistemiyle yine A sınıfında akreditasyonunu devam ettirdiğini tespit ettiğini söyledi. Oda yönetimine ve çalışanlarına iki gün boyunca gösterdiği konukseverlik için teşekkür etti, başarılarının devamını diledi.

Meclis Başkanı İlhan Ersan yaptığı konuşmada “3 yılda bir tekrarlanan denetim sonucu çok önemli bir başarıyı tekrarlayarak tekrar A sınıfında akredite olmaya hak kazandık emeği geçen tüm personelimize, Meclis ve Meslek Komitesi üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yaptığı açıklamada ise: “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına hazırlandığımız hedeflerimize ulaşmak için 2018-2023 yeni stratejik planıyla ve A kategorisi akreditasyonumuzla yola devam ediyoruz… Bu süreçte Bodrum Ticaret Odası olarak 2010 yılından başlayarak gelecek 4 yıllık sürede, kaynaklarımızı ve enerjimizi hangi hedefler doğrultusunda ve ne şekilde yönlendireceğimizi gösteren Stratejik Planlarımızı hem hazırladık hem de aktif bir şekilde uygulamaya geçtik.

Bodrum Yarımadasının daha güçlü ve sağlam temelli bir ekonomiye sahip olması amacıyla ve bir gereklilik olarak hazırlanan 2018-2023 BODTO Stratejik Planı ile Odamızın kurumsal gelişim eksenleri, üye ihtiyaçları, bölgenin beklentileri ve talepleri gibi başlıklar öne çıkartıldı. Bu çalışmalarımız TOBB Akreditasyon sistemi dâhilinde Türk Loydu tarafından denetlendi. 4'üncü defa yüksek puanla A kategorisinde yer almamız yapılan çalışmaların bir sonucudur. Odamızın en önemli özelliği birlik beraberlik içinde uyumlu çalışmamızdır. Bu nedenle örnek bir Oda olduğumuz her zaman dile getirilmektedir. Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu başarıya hep birlikte ulaştık. Bu uzun soluklu süreçte başta Genel Sekreterimiz Prof. Fuat Önder ve kıymetli personelimize özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Sekreter Prof.Dr. Fuat Önder de Stratejik Plan hakkında detaylar paylaştı: “Odamızın üçüncü tamamlanan planı olan 2014-2017 BODTO Stratejik Planı sonuçları, kuruma kazandırdığı birikimleri ve yöntemleri yine esas alınarak 2018-2023 BODTO Stratejik Planı Cumhuriyetimizin 100. yılına kadar tüm hedeflerimizi kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Bodrum Ticaret Odasının daha uzun süreli hedefler koymaya ve bunlara ulaşmaya hazır olduğuna inandığımız için “100. Yıl Hedeflerimizi” bu planda bulacaksınız. Geleceğin Bodrum Ticaret Odası artık yüzüncü yıla hazırdır ve bu nedenle yeni planının adını “BODTO’ nun Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılı İçin Hedefleri” olarak koymuştur.  Bu dönemin en önemli hedefleri “Sürdürülebilirlik Ve Uluslararası İlişkiler” olacaktır."