Bir Aydır Boşa Akıyor!..

Bodrum’da bir ay önce patladığı ifade edilen hattan tonlarca su boşa aktı. İhbar edilmesine ve gelinip kontrol edilmesine rağmen patlağa bir aydır müdahale edilmemesi, bölge sakinlerinin tepkisini topluyor.

Bir Aydır Boşa Akıyor!..

Ciddi su sıkıntının yaşandığı Bodrum’da su tasarrufunun önemi artarken, patlayan hatlardan sular boşa akmaya devam ediyor. Yarımada’nın dört bir yanında rastlanan bu patlaklardan kullanıma hazır tonlarca su heba oluyor.

O patlaklardan biri de İslamhaneleri Mahallesi’nde. Ana yol kenarındaki bahçe duvarının dibinden patlayan hat, bölge sakinlerinin iddiasına göre bir aydır akıyor. 

Bölge sakinleri, “Burası patladığında Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdik. Ekipler gelip baktı, ‘patlak derinde iş makinesi ile kazacağız’ deyip gittiler. Ondan sonra da gelen giden olmadı. 3-5 günde bir arıyoruz ama gelen yok. Yerler yosun tuttu artık.” dediler.  

GÜRECE’DE 10 GÜNDÜR SU YOK

Öte yandan patlağın olduğu noktanın iki kilometre uzağındaki Gürece Mahallesi’nde ise yaklaşık 10 gündür suların akmadığı öğrenildi. Günlük ihtiyaçlarını giderebilmek için taşıma su kullandıklarını dile getiren mahalleli, yetkililere sorunu çözme çağrısı yapıyor. 

Diğer taraftan kesinti yaşanan bölgelerde sular geldiğinde çeşmelerden akan suyun kalitesi ile ilgili de şikayetler geliyor. Vatandaşlar çeşmelerinden akan suyun çamurla karışık olduğunu ve bir çok ihtiyaçlarında kullanamadıklarını dile getiriyorlar.