BİR KRAMPON DA SEN OL...

Bodrum'da faaliyete başlayan Göztepe Futbol Okulu, "Bir Krampon da Sen Ol" projesini...

BİR KRAMPON DA SEN OL...
Bodrum'da faaliyete başlayan Göztepe Futbol Okulu, "Bir Krampon da Sen Ol" projesini öğrencilerin ve velilerin katılımıyla tanıttı.

Bodrum'da faaliyetlerine yeni başlayan Göztepe Futbol Okulu, "Bir Krampon da Sen Ol" sloganıyla, maddi yetersizlikleri nedeniyle futbol oynayamayan çocuk ve gençleri yeşil sahalarla buluşturmayı amaçlarken, projenin tanıtımı, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ile dizi oyuncuları Emre Kızılırmak ve Kaan Çakır'ın da katıldığı etkinlikle yapıldı.

Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil, "Bir Krampon da Sen Ol" projesi ile Göztepe Spor Okulu'nda her çocuğa futbol oynama imkanı sağlayacaklarını belirterek, projeye destek veren herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Futbolun dünyada ve Türkiye'de tüm kitlelere yayılan bir spor olduğunu vurgulayan Sepil, şunları kaydetti:

"Futbol, özellikle gençlerin ve çocukların ilgisini çekiyor. Futbol oynamak en azından maddi koşullar açısından çok zor değil ama bunu sağlayamayan çok çocuklarımız var. Amaç bunun farkındalığını yaratmak. Bodrum'da bu çevrede, o tür arkadaşlarımıza spor imkanı sağlamak. Göztepe Spor Okulu'nda bu sağlanacak. Bizler de hem farkındalığı yaratacağız, hem de imkanlar içinde yardımcı olup gerekli malzemeleri ve yerleri temin etmek için elimizden geleni yapacağız. Ön ayak olan Bodrum tayfamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sepil, Göztepe Spor Kulübü'nün sosyal içerikli projelere içtenlikle yerine getirdiğini belirterek, Şubat ayında çok ses getirecek bir projeye daha imza atacaklarını kaydetti. Engelli Olimpiyatları Komitesi ve Sabancı Vakfı ile yaptıkları görüşmeler doğrultusunda, engelli gençleri Şubat ayında sahaya çıkaracaklarını belirten başkan, konuşmasına şu şekilde devam etti;

"Önemli olan engelli arkadaşları normal hayatın içine sokmak. Bizim takımımızla engelli arkadaşlarımız sahada maç yapacak. Bu sadece bir kez olmayacak. Şubat ayı içinde birkaç karşılaşma yapmayı planlıyoruz. Söylediğim gibi, futbol tüm kitlelerin ilgisini çeken bir spor dalı. Bunu sosyal projelerle taçlandıracağız. Bizim için çok önemli. İçten ve severek yapıyoruz bunu. Daha aklımızda projeler var. Kulübü daha organize hale getirince bu tür projeleri daha fazla yapma imkanımız olacak" diye konuştu”

‘Bir Krampon da Sen Ol’ projesinin ilk adımı, toplu fotoğraf çekiminin ardından Göztepe Kulübü öğrencileri ile Kulüp yöneticilerinin oynadığı maçla tamamlanırken, kulüp oyuncularına Emre Kızılırmak ve Kaan Çakır’da katıldı. Hakemliğini Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil'in yaptığı karşılaşmayı, çocukların takımı 3 - 2 kazandı.

‘Bir Krampon da Sen Ol’ projesinin tanıtımı için gündüz gerçekleştirilen etkinliklerin dışında akşamda Bardakçı'da bir otelde gala gecesi düzenlendi. Düzenlenen geceye çok sayıda Bodrumlu Göztepe taraftarı katılırken, gecede hem proje tanıtıldı, hem de geceye katılan herkes gönlünce eğlendi.