BODFAD FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

Fotoğraf sanatçısı Aydın Karadöller, bir fotoğraf sunumu ve söyleşi için Bodrum...

BODFAD FOTOĞRAF GÖSTERİSİ
Fotoğraf sanatçısı Aydın Karadöller, bir fotoğraf sunumu ve söyleşi için Bodrum Belediyesi Meclis Salonu'nda Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği'nin konuğu oldu.

Bodrumlu sanatseverlerin Ağustos 2009'da Bodrum Osmanlı Tersanesi'nde açtığı kişisel sergisiyle de tanıdığı Karadöller, Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği'nin konuğu olarak tekrar geldiği Bodrum Belediyesi Meclis Salonu'nda yaklaşık 50 fotoğraf severe hitap etti.

Sunum sonrasında özellikle fotoğrafın gerçekliği ve tarafsızlığı üzerine odaklanan konuşması, katılımcılarla karşılıklı soru cevap şeklinde, dijital fotoğraf üzerinde dijital programlarla manipülasyon yapmanın etiğine kadar derinleşti.

Aydın Karadöller konuşmasında, özellikle eski karanlık oda teknikleriyle yapabildiklerini, dijital ortamda yapmaktan çekinmediğini belirtirken, fotoğrafın rengiyle, ışığıyla oynamasının kendi ruh halini ve orada söylemek istediğini yansıttığını söyledi.

Karadöller, konuşmasının devamında, özellikle Photoshop programıyla neler yapılabileceğini paylaşırken, RGB ve CMYK arasında farklardan, TIFF ve JPEG arasındaki farklara kadar bazı teknik detayları izleyenlerle paylaştı. Sunumun sonunda "İmgelerden İzler" konulu fotoğraf sergisinin kitabını da imzalayan Karadöller, kitabının tüm gelirini Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği'ne bağışladı.