''MUAY THAİ ŞAMPİYONASI'' DEVAM EDİYOR

Muay Thai Türkiye Şampiyonası Bodrum'da devam ediyor. Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya...

''MUAY THAİ ŞAMPİYONASI'' DEVAM EDİYOR
Muay Thai Türkiye Şampiyonası Bodrum'da devam ediyor.
Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu'nda 13 Nisan Salı günü başlayan Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nın ikinci günü renkli müsabakalara sahne oldu.Sabah saat 10.00’da başlayan karşılaşmalar öğlen verilen aradan sonra saat14.00’da tekrar başlayarak akşam saatlerine kadar devam etti.

Muay Thai karşılaşmaları Binnaz Karakaya Spor Salonu'nda kurulan iki Ring’de yapılıyor. Karşılaşmalarda kendi sikletinde birinci olmak istiyen 17 - 35 yaş arası bay ve bayan sporcular mücadele ediyor.

Türkiye Şampiyonası karşılaşmalarında ülkemizi bugüne kadar yurt dışında başarı ile temsil etmiş şampiyon sporcularda yer alarak genç rakipleri önünde kendilerini savunarak mücadeleye devam ediyorlar.

Milli sporcu Şükran Teba Onar bu sporun çok keyifli bir spor olduğunu ifade etti. Muay Thai sporuna başladıktan sonra bir daha bırakamadığını ve adeta bağımlılık yaptığını söyledi.Mersin Bölgesinden gelen Antrenör Güven Zencir ise "bu spor gittikçe gelişen ilerleyen bir spor. Basketbol ve futbolu geçecek diyebilirim.Gün geçtikçe daha çok rağbet gösterilen bir spor. Bu sporu bayanlarında en iyi şekilde yapabileceği düşünüyorum.
Görüldüğü gibi sert bir spor değil herkes yapabilir." dedi.