BODRUM AÇIKLARINDA YÜREK BURKAN DAKİKALAR!

Bodrum'da, Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu fiber teknenin batması sonucu denizde...

BODRUM AÇIKLARINDA YÜREK BURKAN DAKİKALAR!
Bodrum'da, Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu fiber teknenin batması sonucu denizde boğulan kişi sayısı 6'ya yükseldi. Sahil Güvenlik ve Deniz Kurtarma ekiplerinin, kaçakları denizden çıkartma anları saniye saniye kaydedildi.

Akyarlar Mahallesi açıklarında batan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği mülteci faciasında ölü sayısı 6'ya yükseldi. Sahil Güvenlik, Bodrum Deniz Kurtarma ve 112 sağlık ekipleri, bölgede arama ve kurtarma faaliyetlerini devam ettirdi.

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği dalış ekiplerinin de destek verdiği arama kurtarma çalışmalarında ekipler, iki aylık olduğu öğrenilen kız bebeğin cesedine de ulaştı. Fiber teknenin altında kalan küçük bebeğin cesedi, ekiplerce çıkartılarak Bodrum Deniz Kurtarma botuna alındı. Denizde ölü bulunan bebekle birlikte ölü sayısı 6'ya yükseldi. Kaçakların cesetleri Bodrum Devlet Hastanesi Morgunda yapılan ilk incelemelerin ardından, Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öte yandan ters dönen teknenin ön kısmında oluşan hava boşluğunda yaklaşık 3.5 saat bekleyen 1'i çocuk 3 kaçak, dalış ekiplerince çıkarıldı. Sahil Güvenlik Botuna alınan ve burada hazır bekletilen 112 sağlık ekiplerince hızlı müdahale edildi. Yaşanan kurtarma anları da ekiplerce kaydedildi.

Görüntülerde, teknenin altında kalan bazı kaçakların dalgıçlar yardımıyla bota taşınması ve daha sonra botta hazır bekletilen 112 sağlık ekiplerince müdahale edilmesi yer alıyor. Ayrıca iki aylık bebeğin cesedinin de fiber teknenin altından ölü olarak çıkartıldığı da göze çarpıyor.

Bodrum'un Akyarlar Mahallesi açıklarında ilk belirlemelere göre içerisinde 29 kaçağın bulunduğu bot batmış, 24 kaçak sağ olarak kurtarılırken, 5 kişi de ölü olarak bulunmuştu.

Muhabir: Ali Ballı