OTOGAR İÇİNDE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ!

Bodrum şehirlerarası otobüs terminalinde bulunan şüpheli çanta, emniyet güçlerini...

OTOGAR İÇİNDE ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ!
Bodrum şehirlerarası otobüs terminalinde bulunan şüpheli çanta, emniyet güçlerini alarma geçirdi.

Otogar içindeki polis noktasına yakın bir yerde bırakılan ve üzerinde kablolar olduğu iddia edilen çanta nedeniyle alana giriş ve çıkışlar kapatıldı. Son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle tedbiri elden bırakmayan Bodrum İlçe emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Çantayı ilk fark eden ve yerini değiştiren Selman Paltalı isimli kişi şüpheli çanta için "Kolonun dibinde bulduk daha sonra oraya bıraktık. İçinde kablolar vardı ama ayrıntılı olarak bilmiyoruz, birazdan göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İnsanların yoğun olduğu otobüs firma yazıhanelerinden, vatandaşlar tarafından alınarak otogar çıkış bölgesindeki duvar dibine bırakılan çanta için bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Çantanın bulunduğu yer güvenlik şeridi ile çevrilirken, vatandaşların bölgeden uzaklaşması için yoğun çaba harcandı.

Kısa sürede bölgeye gelen bomba imha uzmanı koruyucu kıyafetlerini giyerek çantaya elektrikli fünye yerleştirdi. Otobüslerinin çıkışına izin verilmeyen yolcular ise bu anları cep telefonlarına kayıt etmeyi ihmal etmedi.

Bomba imha uzmanı ve diğer görevli polisler tarafından vatandaşların uyarılmasının ardından çanta patlatıldı. Patlamanın ardından çantadan geriye kalanlar bomba imha uzmanınca kontrol etti ve neyse ki korkulan olmadı. Çantadan kıyafetler ve bir takım kişisel bakım eşyaları çıktı.

Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından otogar giriş ve çıkışları normale döndü.