BODRUM CUP'A HAVA MUHALEFETİ!

Bodrum'da bu yıl 27'incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum CUP Yelkenli Ahşap Yat...

BODRUM CUP'A HAVA MUHALEFETİ!
Bodrum'da bu yıl 27'incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum CUP Yelkenli Ahşap Yat Yarışlarının 3'üncü gün etabı şiddetli rüzgar altında gerçekleşti, 4.gün yapılması planlanan Leros-Yalıkavak etabı ise kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Bodrum Cup’ın Yunanistan'ın Leros Adası etabında hava şartları yüzünden heyecanlı dakikalar yaşandı. Şiddetli rüzgara rağmen gerçekleştirilen yarış, Leros Adası açıklarında saat 11.00 de başladı ve 18.00’de sonlandı.

Rüzgarın hızı saatte 60 kilometreyi bulduğunda denizcilere heyecanlı ve keyifli anlar sunarken, 72 numarayla yarışan “Take İt Easier” ve 9 numarayla yarışan “Nuhun Gemisi” adlı tekneler yelkenleri yırtılmasına rağmen mücadeleye devam ettiler.

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Bodrum Cup'ın Türkiye- Yunanistan arasındaki ilişkilere yeni boyutlar kazandırdığına dikkat çekerek “Bodrum Cup; Leros’da gümrük kapısının açılmasına sebep oldu. Leros’da gümrük yoktu. Bodrum Cup ile böyle bir ihtiyaç doğdu ve Yunanlı dostlarımız gümrük kapısını açtılar” dedi.

Süleyman Uysal ile organizasyona büyük emeği geçen Leros Kalymna Yachting Komodor’u Vasilis Kapadakis’in bu organizasyona ve Türk-Yunan dostluğuna yönelik neşeli sohbeti ilgi çekti.

Leros A.G. Marina’da yapılan şenliklerde halk dansları ise geceye damgasını vurdu.

Öte yandan bugün etkisini artıran kötü hava koşulları nedeniyle, 4. gün yapılması planlanan Leros-Yalıkavak etabı ise iptal edildi.