BODRUM GEZİ DAVASI 15 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Bodrum’da Gezi Parkı odaklı eylemlere katılarak "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri"...

BODRUM GEZİ DAVASI 15 TEMMUZ'A ERTELENDİ
Bodrum’da Gezi Parkı odaklı eylemlere katılarak "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri" kanununa muhalefet ettiği öne sürülen 55 kişinin yargılandığı duruşma 15 Temmuz tarihine ertelendi.

Bodrum Adliyesi 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında 55 sanık ile 37 müşteki ve yaklaşık 10 avukat hazır bulundu. Sanıklar, iddianamedeki suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, haklarında beraat kararı verilmesini talep etti.

Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar devam eden Mahkeme, iddianamelerin tebliğ edilmesi ve sanıkların sorgusuna başlanabilmesi için duruşmayı 15 Temmuz tarihine erteledi.

Duruşma sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan sanıkların avukatı ve CHP Gençlik Kolları eski Başkanı Emre Doğan, duruşmada ilginç şeylere tanık olduklarını söyledi. Duruşma salonunda tartışma çıktığını ifade eden Doğan, şunları söyledi:

"CHP olarak Türkiye'nin her yerindeki davaları takip ediyoruz. Burada ilk defa duruşma salonunda kavga çıktığını, müşteki olarak salonda bulunan polislerin avukatlara ve sanıklara sözlü olarak tacizde bulunulduğunu gördük. Bu ilkti, ilginç bir davaydı buda Bodrum'da oldu" dedi.

Doğan, duruşmanın ciddiyetten uzak olduğunu, insanları yargılama anlamında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarına aykırı şekilde yargılama yapıldığını öne sürdü.

Öte yandan duruşma süresince Bodrum Adliyesi içinde ve dışında polis ekiplerinin güvenlik tedbirleri aldıkları gözlendi.