SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 07:53:30' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 07:53:30' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=507checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=07 and campaign_id=507update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1659954

BU FESTİVAL TÜRKİYE’DE İLK KEZ DÜZENLENİYOR

Genel konsepti itibariyle Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Bodrum Deniz Filmleri...

BU FESTİVAL TÜRKİYE’DE İLK KEZ DÜZENLENİYOR
Genel konsepti itibariyle Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Bodrum Deniz Filmleri Festivali, yine Türkiye’de ilk kez gösterilen "Kon-Tiki" isimli film ile başladı.

20 Nisan tarihine kadar devam edecek olan Deniz Filmleri Festivali Milta Bodrum Marina ana sponsorluğunda ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi desteği ile düzenleniyor. Festival kapsamında Mehmet Arıkök’ün katılacağı "Serbest Dalışın Büyülü Dünyası" isimli bir de söyleşi gerçekleştirilecek.

Önceki gün düzenlenen kokteyl ile start alan festivalin açılış filmi gösterimi öncesinde, Son Süngerci Belgeselinin kahramanı Aksona Mehmet’e ve festivale katkı sağlayanlara plaket verildi.

Festival hakkında düşüncelerini paylaşan Aksano Mehmet, "Bana göre Bodrum’da geç kalmış bir organizasyon. Ben emeği geçen herkese, gelmiş ve geçmiş tüm zamanların sünger avcıları adına ve deniz adamları adına saygıyla selamlıyorum" dedi.

Türkiye’de, Bodrum Deniz Filmleri Festivalinin bir ilk olduğunu söyleyen Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Gündüz Nalbantoğlu ise festivalle ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;

"Şehrimiz zaten ilklere imza atmaya her zaman meraklı ve başarılı bir kent. Dolayısıyla bu konuda da Türkiye’de yeni bir ilk ve de gösterilecek filmler arasında Oscar ödüllü Kon-Tiki isimli filmde yine Türkiye’de ilk defa gösterilecek bir film. Bu eğer kısmet olursa geleneksel hale getirip her sene bunu daha geniş bir şekilde, denizi daha fazla kavrayacak bir şekilde geliştirmek istiyoruz" dedi.

Festivale ev sahipliği yapan Cınemarıne sinemalarının Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin şunları söyledi;

"Bugünden itibaren toplam 2,5 gün içinde toplam 11 adet film seyirci ile buluşacak. Denizi ve denizciliği anlatan denizcinin hikayesini anlatan ve denizin zorlu yolculuğunu anlatan bu filmlerle denizi tarif edeceğiz, denizi anlatacağız. Temennim o ki, denizle ufaktan yakından alakası olmayan herkes bir şekilde gelip bu filmleri izlesin. Denizciliği nereden nereye ne şartlarda geldiğini konusunda fikir sahibi olsun" dedi.

Denizlerin büyülü ve heyecan dolu dünyasını beyaz perdeye taşıyan festivalde birbirinden ilginç 11 film ve belgeselin gösterimi yapılacak. Festival kapsamında deniz kültürü, keşif, deniz ve macera sporları, deniz ve insan konulu filmler ve çarpıcı belgeseller bulunuyor.

Festivaldeki film gösterimleri ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşturuluyor. Festival boyunca, Kon-Tiki, Tierra Del Fuego, Denizi Aşmak, Ve Sonra Yüzmeye Başladık, Son Süngerci, Hulda’nın Festivali, Shackleton’ın Kaptanı, Sualtı Arkeolojisi 1960-1962, Kutuplardaki Derin Deniz, Tabarly, Sona Doğru isimli yapımlar izleyicilerle buluşacak.