BODRUM ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Ülkemizde ilk defa geçtiğimiz yıl Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen...

BODRUM ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Ülkemizde ilk defa geçtiğimiz yıl Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonanın bu yılki ilk ayağı Bodrum'da yapılacak.

Bodrum Motosiklet Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye Sujeti Şampiyonası 1. Ayağına 5'i Kıbrıs'tan olmak üzere topla 40 sporcunun katılması bekleniyor. Bodrum'un ilk kez ev sahipliği yaptığı şampiyona 19-20 Nisan tarihlerinde Kumbahçe sahilinde gerçekleştirilecek. 19 Nisan günü brifing ve antrenmanlarla geçecek olan şampiyonanın yarışları ise 20 Nisan Pazar günü 3 etapta yapılacak.

Sujeti Şampiyonasında 5 bayan sporcunun da yarışacağını söyleyen Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Erçik, şu bilgileri verdi;

"Bodrum'da bir ilk yaşanacak. 19-20 Nisan tarihleri arasında Kumbahçe Sahilinde sujeti şampiyonası yapılacak. Bodrum Motosiklet Kulübü yıllardır Endura şampiyonasına hizmet etmiştir bundan sonra artık bu kulvarda da yerini alacaktır. Cumartesi günü şamandra turları düenlenecek, teknik kontroller var, antrenmanlar var. Pazar günü de sabah 9'da yarışımız başlar ve saat 18'e kadar yarışlarımız devam eder. Ardından kupa törenimiz olacak" dedi.

Erçik, şampiyonaya katılacak yarışçılar ve etaplar hakkında ise şunları söyledi;

"Şuana kadar 35 tane Türkiye'den 5 tane de Kıbrıs'tan müracaat var. Bunların içinden 10 tanesi profesyonel yarışçılardan oluşuyor. 20 li turlardan oluşan süper slalom, drack ve bir de bayanlar kategorisi açacağız. 1.Ayak şampiyonası 3 etaptan oluşacak" dedi.

Cevdet Erçik, bütün Bodrumluları şampiyonayı izlemek için Kumbahçe sahiline davet ederek sözlerini tamamladı.

TMF, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği şampiyona, Bodrum Belediyesi, BODTO, Deniz Ticaret Odası, Denizciler Derneği ve Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneğinin işbirliğinde gerçekleşecek.