Bodrum Semalarında Görsel Şölen

Bodrum’da gece yarısı etkili olan gök gürültülü sağanak yağış, adeta görsel şölen sundu. Milas’ta ise dolu yağışı nedeniyle araçlar yollarda mahsur kaldı.

Bodrum Semalarında Görsel Şölen

Gece saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağışla birlikte onlarca şimşek ve yıldırım, Bodrum semalarını aydınlattı. Yıldırım nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintileri yaşandı. Yalıkavak Mahallesi’nde yıldırım sonrası bir ağaçta yangın başladı. Yangın, yağışla birlikte söndü. 

Yağış anında ekipler de teyakkuza geçti. Bodrum Belediyesi ekipleri, taşkınların yaşanabileceği noktalarda hazır bekledi. 

DOLU YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Milas’ın bazı mahallelerinde dolu yağışı etkili oldu. Ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı nedeniyle Milas-Ören Karayolu hattındaki kırsal mahallelerin bazılarında trafik durma noktasına geldi. Kayganlaşan yolda ilerleyemeyen araçlar, yolda mahsur kaldı. Kar yağışını andıran, bazı kesimlerde kalınlığı 40 santimetreye ulaşan dolu birikintisi nedeniyle gelen ihbarlarla harekete geçen Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gürceğiz ve Bayır mahalleleri başta olmak üzere kapanan yolları açmak için iş makineleriyle yağış altında çalıştı. Yağış dolayısıyla Gürceğiz Mahallesi’ndeki okulun istinat duvarının çöktüğü öğrenildi.

Dolu yağışı Menteşe’de de etkili oldu. Yağış sonrası mazgallar tıkanırken, vatandaşlar işyerlerine su girmemesi için dolu ile tıkanan mazgalları kürek ile açmaya çalıştı. Tıkanan mazgalı açmaya çalışan bir vatandaş, "Ben bu yaşıma geldim, böyle dolu yağışı görmedim. Mazgalları tıkadı" dedi.

YILDIRIM DÜŞTÜ, ÇATIDA YANGIN ÇIKTI

Menteşe İlçesi Muslihittin Mahallesi Camcı Sokak üzerinde bir binanın çatısında yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Çatıda çıkan yıldırım yangını, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangında her hangi bir can kaybı yaşanmadığı öğrenildi.