Fındık Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Bodrum’da sabah saatlerinde yaklaşık 15 dakika etkili olan dolu ve sağanak yağmur günlük yaşam olumsuz etkiledi. Fındık büyüklüğündeki dolu yağışı bir çok noktayı beyaza çevirirken, sağanak yağmur nedeniyle cadde ve sokaklarda göllenmeler oluştu.

Fındık Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Bodrum’da sabah saatlerinde aniden bastıran ve yaklaşık 15 dakika boyunca etkili olan dolu ve sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Başta Gümbet Mahallesi olmak üzere yarımadanın güney bölgelerinde etkili olan dolu yağışında sürücüler zor anlar yaşarken, fındık büyüklüğündeki dolu kentin belli bölgelerini beyaza çevirdi. Doluyla birlikte etkili olan kuvvetli Sağanak yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü vatandaşlar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı. 

Yağışların ardından yarımadanın güney bölgeleri tekrar güneşli havanın etkisi altına girdi.

BODRUM LİMANI'NDA İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLER!

Öte yandan kısa süreki yağışın ardından Bodrum Limanı'nda denize akan kanalizasyon, ağır bir koku ve çirkin görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.  

Bodrum Belediye Meydanı'nda zaman zaman limana akan kanalizasyon, yağışın ardından bugün öğle saatlerinde yeniden istenmeyen görüntülere neden oldu. Günde binlerce yerli ve yabancı turistin geçtiği meydanda etrafa ağır bir koku yayıldı, denizin rengi kahverengiye döndü. Kokuyla birlikte ortaya çıkan çirkin görüntü, tepki topladı.

Limana atık suyun akmasına Denizciler sert tepki gösterdi. Denizciler, "Bu pisliği denize biz bıraksak ceza yeriz. Bize binlerce lira ceza yazarlar. Ben tekneyi satsam ödeyemem ama burada denize bırakıyorlar. Bize denizde zımpara bile yaptırmıyorlar. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Burası yazın da akıyor, turistler gezemiyor." dediler.